Kar kaplanları, Filistinliler için kan bağışı yaptı

Soğuk havada kar banyosu yaparak isimlerini duyuran Erciyes Kar Kaplanları Derneği üyeleri, Filistin halkı için Kızılay’a kan bağışında bulundu.

Yaşları 45 ile 70 arasında değişen dernek üyeleri, bu kez haftalık sporlarını Bayramhacı Kaplıcası Kızılırmak kenarında gerçekleştirdi. Sabahın erken saatlerinde şehir merkezinde buluşan dernek üyeleri, toplu halde Kızılay Kan merkezine geldiler. Burada gerekli işlemleri yaptıran dernek üyelerinden şartları uygun olanlar Filistin halkı için kan bağışında bulundu. Arkadaşları adına bir açıklama yapan Erciyes Kar Kaplanları Derneği Başkanı Rifat Postacı, “Bu hafta Filistin halkı için bir şeyler yapmayı planladık. Orada yaşanan katliamı kınıyoruz. Filistin halkının yanında olduğumuzu göstermek için Kızılay aracılıyla kan bağışında bulunduk.” dedi.

Erciyes Kar Kaplanları Derneği Basın sözcüsü Davut Güleç, federasyona bağlı, lisanslı sporcu olarak bilinçli spor yaptıklarını hatırlatarak, “Erciyes Kar Kaplanlarının çoğunun, kalp, yüksek tansiyon, şeker, mide rahatsızlığı gibi şikayetleri var. Bugün dünyanın gözü önünde Filistin’de bir insanlık suçu işleniyor. Kimsenin kılı kıpırdamıyor. Biz Filistin halkına destek amacıyla kan bağışında bulunduk. Amacımız, Filistin’deki kan, barut ve gözyaşının sona ermesidir. Bunun için dernek olarak üzerimize ne düşüyorsa yaparız.” diye konuştu.

Kan bağışında bulunan kar kaplanları üyeleri ise sağlıklı yaşam için spor yapmanın yanı sıra Kızılay’a aralıklarla kan vermenin de bu sporun bir parçası olduğunun altını çizdiler.

 

http://www.gazetegercek.com/kar-kaplanlari-filistinliler-icin-kan-bagisi-yapti.html

Bir yanıt yazın