Kaplanlar Sevgi Bayrağını taşıdı

Herkes İçin Spor (HİS) Federasyonu ve Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü üyeleri bu yılda önce ‘Sevgi Bayrağı’nı taşıdı daha sonrada tarihi Kayseri Lisesinde ilk nöbeti tuttu

 

Samsun’dan yola çıkartılan ve Ankara’da 19 Mayıs  törenleri sırasında  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e teslim  edilen ‘Sevgi bayrağı’  Kayseri’ye getirildi. Sivaslı atletlerden alınan ‘Sevgi bayrağı’ atletler tarafından eski Atatürk Stadının  girişinde atletlerle birlikte  HİS  Federasyonu  il Temsilcisi Davut Güleç,  Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü başkanı Rifat Postacı ve bir grup spor kulübü üyesi tarafından  taşındı. ‘Sevgi bayrağı’nı taşıyanlar arasında spor kulübünün  77 yaşındaki en yaşlı üyesi olan  maden mühendisi İlhan Mollamustafaoğlu’da geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda yerini aldı.

‘Sevgi Bayrağı’nı atletlerle birlikte  Cumhuriyet meydanına taşıyan HİS Federasyonu Temsilcisi ve Erciyes Kar Kaplanları spor kulübü  başkan ve üyeleri, saygı duruşu sonrası bayrağın tarihi Kayseri Lisesine kadar  taşınmasına da  öncülük etti. Kayseri Lisesi’nde yapılan törene de katılan  HİS Federasyonu  Temsilcisi  ve Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü başkan ve üyeleri, tarihte Atatürk’ün bir gün kaldığı okulda konuk edilen bayrağın ilk nöbetini de izcilerle birlikte tuttu.

HİS Federasyonu Kayseri il Temsilcisi Davut Güleç ve Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Başkanı Rifat Postacı,  ‘Sevgi bayrağı’nı taşıma ve ilk nöbeti tutma  heyecanı ile 19 Mayıs Gençlik ve Spor bayramı coşkusunu  herkesin yaşamasını istedi. Güleç ve Postacı, bu konuda kendilerine büyük destek veren Vali Mevlüt Bilici’ye de  teşekkür ettiler.

Bir yanıt yazın