KAPLANLAR ŞEHİTLERİ VE AİLELERİNİ UNUTMADI

Herkes İçin Spor Federasyonuna (HİSF) bağlı Erciyes Kar kaplanları Spor Kulübü üyeleri şehitlerini ve ailelerini  unutmadı. “Onlar bu vatana borçlarını canları ile ödedi, sıra bizde’ diyen HİSF il temsilcisi Davut Güleç “Herkes toprakları ile ödeşmek için  harekete geçsin. Şehitlerine, sahipsizlere, kimsesizlere, hastalara sahip çıksın” dedi.

Erciyes Kar Kaplanları Spor kulübü üyeleri son sabah sporlarını, Spor kulübü başkanı  Rifat Postacı’nın  başkanlığında  Ali Dağı’nda  yaptı.  Osman Doğan  liderliğinde gerçekleştirilen spora katılan yaklaşık 25  spor kulübü üyesi  daha sonra topu olarak Kartal kavşağında bulunan  Askeri şehitliğe geldi. Buradaki törene katılarak, şehitlerin mezarlarına karanfil bırakıp, toplu dua okuyarak, şehit ailelerinin acılarını paylaştı. Şehitlik müzesini gezerek anı defterine duygularını yazdılar.

HİSF Kayseri il temsilcisi Davut Güleç, şehitlik anı defterine  federasyon ve spor kulüpleri adına duygularını yazarken “Sizler bu vatana ve millete  borcunuzu  kanınız, canınız ile ödediniz. Şimdi sıra bizde.  Bizlere bu vatana, topraklara ve  millete borcumuzu ödemek için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Her zaman devletimizin ve milletimizin yanındayız. Şehitlerimizi, ailelerini, gazileri, sahipsizleri, kimsesizleri, hastaları unutmadık, unutturmayacağız. Ne mutlu Türküm Diyene” dedi.

HİSF ve Erciyes Kar Kaplanları Spor kulübü üyeleri daha sonra  törene katlan  Vali Mevlüt Bilici, Garnizon Komutanı  Tümgeneral Ali Demiral, Büyükşehir belediye Başkan vekili Serdar Altuntuğ ve diğer protokol üyeleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bir cevap yazın