KAPLANLAR ÖNCE YEMLEME YAPTI SONRA PAİNTBALL OYNADI

Kayseri´de kış aylarında kar ve buzlu suda yaptıkları banyo ile adını duyuran Herkes İçin Spor Federasyonuna bağlı Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü üyeleri,  Ali Dağı  çevresinde yaban-av hayatı için yemleme yaptı ve Erciyes´teki çamlıkta gaz silahlarının attığı boyalı mermilerle karın tadını çıkarttı. Kaplanlar akşamda  genel kurulda güven tazeledi.

Erciyes Kar Kaplanları ismiyle tanınan grup son sabah sporunu, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri İl Temsilcisi Davut Güleç´in de katılımı ile yürüyüş lideri Osman Doğan’ın nezaretinde Çay bağları Alidağı  tepesinde gerçekleştirdi. Bu sırada Melikgazi Belediyesi grayderi yolları açarak, yaban-av hayatı için yemleme yapılacak bölgelere yardımcı oldu. Yaklaşık 2 saat karlı tepede yürüyen kaplanlar daha sonra  yaban av hayatı için  etli kemik, sakadat,  ekmek, buğdayı belirli aralıklarla kayaların ve karların üzerine koydu. Dağdan ise  kendilerine özgü parçaları seslendirerek indi.

Erciyes Kar Kaplanları  buradan  Erciyes yolu  Yeşilvadi arkasındaki Yahya Kılıç’a ait

paintball tesislerine geldi. Özel giysi ve maskeleri giyen kaplanlar, kuralları öğrenip Yahya Kılınç´ın hakemliğinde birbirleri ile yaklaşık 30 dakika çatıştı. Üç etaplı boyalı mermi ile yapılan savaşın ilk galibi Osman Doğan´ın ekibi oldu.

Herkesi ağır kış şartlarında  yaban av hayatı için yemleme yapmaya  çağıran HİS Kayseri İl Temsilcisi Davut Güleç, kendilerinin artık birer gönüllü kültür ve turizm elçisi olduklarına dikkat çekti. Güleç, “Bilinçli ve sağlıklı sporun yaygınlaşması, sporun çeşitlendirilmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Yılın 52 haftası federasyona bildirdiğimiz program dahilinde tarihi ve doğal güzellik merkezlerini, doğal yürüyüş parkurlarını üyelerimize tanıtıyoruz” derken Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Başkanı  Rifat Postacı’da, sporun yanı sıra, yaban av hayatı ve çevre konusundada çok duyarlı olduklarını tekrarladı.

Kadir Has Kongre merkezinde  yapılan Erciyes Kar Kaplanları olağan genel kurulunda ise yönetim  kurulu Rifat Postacı, Osman Doğan, Davut Güleç, Şerafettin Hasşerbetçi, Zeki Kırçıl, Denetim kurulu ise  Hatıf Hasşerbetçi, Emrullah Akdemir ve Salih Bozbıyık’tan oluştu.

Bir yanıt yazın