KAPLANLAR TRT OKULDA KAYSERİ’Yİ, ERCİYES’İ, TÜRKİYE’Yİ DÜNYAYA TANITTI

Tüm  Dünyaya isimlerini  kışın  karda ve buzlu suda yaptıkları kar banyosu, verdikleri Türk Sanat Müziği Konseri ile duyuran  Herkes İçin Spor Federasyonuna bağlı Erciyes Kar Kaplanları, okul eğitimine katılarak  sağlıklı ve bilinçli spor yaptı.

Bugün saat 10.00-10.20 saatleri arasında yayınlanan program için Erciyes Kar  Kaplanları Spor kulübü üyesi yaklaşık 40 kişi, Erciyes yolu üzerinde bulunan Yeşilvadi düzlüğünde gerçekleştirilen etkinlikten önce  çamlık tepesinde  ısınma hareketleri yaptı.  Daha sonra  yapımcılığını Hüseyin  Kılıç, yönetmenliğini  Göknil Duygulu’nun  yaptığı, TRT Okul kanalında her sabah saat 10:00-10:20 saatleri arasında yayınlanan program için  kamera karşısına geçtiler.  Yine belden yukarısı çıplak olarak  eksi 10 derece  hava sıcaklığında iki spor eğitmeni eşliğinde kültür-fizik hareketleri  ve kar banyosu yapan  Erciyes kar Kaplanlarını, canlı yayın ekibindeki 40 kişilik ekip 6 değişik açıdan kamera ile tanıttı.

Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi Davut Güleç, gönüllü kültür ve turizm elçiliğini, sağlıklı ve bilinçli  sporu tanıtmaya devam edeceklerini tekrarladı. Güleç “Yerli ve yabancı birçok medya kuruluşundan  çekim teklifleri alıyoruz. Ancak bizler gösteri, şov ekibi değiliz. Sadece Pazar günleri sabah  Federasyonumuz bildirdiğimiz program dahilinde yaptığımız  sporla ilgili bu çekimleri kabul ediyoruz. Herkesi sağlıklı, bilinçli  doğa sporlarına davet ediyoruz” dedi.

TRT Okul  programı  yapımcısı Hüseyin Kılıç, “Ekibimizle  birlikte tüm il, ilçe ve köylerimize giderek oralarda yaşayan 7’den 70’e herkesle günümüzün spor trendleri olan aletli fitness, spor salonları yerine herkesin açık havada bol oksijen soluyarak, balkonda, bahçede, tarlada, deniz kenarında, parkta, dağda basit egzersiz hareketleriyle, günlük hayatta kullanılan top, sopa, lastik, ip, havlu, yastık, su şişesi gibi basit aletlerle sağlıklı yaşama adım atabilmenin ne kadar kolay olduğunu programımıza katılanlarla ve izleyicilerle paylaşıyoruz.  Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü de Dünyaca tanınmış bir grup.  Türkiye’nin, Kayseri’nin, Erciyes’in tanıtımına önemli katkıda bulunuyor. Bu spor kulübümüzle de bir etkinlik yaptık. Yayınlandığında büyük ilgi göreceğinden eminim.  Bugüne kadar yaklaşık yüz il, ilçe ve köyde gerçekleştirmiş olduğumuz ezber bozan programımızda Türkiye’nin tüm il, ilçe ve köylerini gezmeye devam ederek zaman probleminden, maddi olanaklardan, dolayı spor yapamamaktan yakınan herkes için çok uygun olan bu yöntemi herkesle paylaşmaya devam edeceğiz. Özellikle açık havada yapılan egzersiz hareketleri çalışanların da güne daha zinde başlayıp, stressiz bitirmelerini sağlar. En önemlisi de yapılan araştırmalarda ulaşılan veriler neticesinde iş veriminde büyük ölçüde artış gözlenmiştir. Bu yöntemin en büyük örneği dünya teknoloji devi Japonya’dır. Artık günümüzde de ülkemizde de yer alan birçok firma tarafından benimsenmiş ve uygulanmakta olan bir yöntemdir. Son zamanlarda bazı yerel yönetim yetkilerimiz de bu yöntemle halkla iç içe açık havada spor yapma faaliyetleriyle yaşadıkları kentlere, ilçelere, köylere yeni bir bakış açısı kazandırmıştır.”

Bir yanıt yazın