KADINLARA SAĞLIK SEMİNERİ

AK Parti Kayseri Kadın Kolları ‘Kadın Sağlığı’ konulu seminer düzenledi.

Melikgazi tiyatro salonunda düzenlenen seminere AK Parti Kayseri Kadın Kolları Başkanı Venhar Pakırtaşı, kadın belediye meclis üyeleri, AK Parti Kadın Kolları üyeleri ve davetliler katıldı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan AK Parti Kayseri Kadın Kolları Başkanı Venhar Pakırtaşı, AK Parti hükümetinin sağlığa önem verdiğini belirtti. Türkiye’de eğitim ve sağlık kurumlarının sorunlu olduğunu söyleyen Pakırtaşı, “Eğitim ve sağlık kuruluşları hakikaten meşakkatli, bütçesi çok fazla olması gereken sorunlu kurumlardır. Ama özellikle 10 yıldır AK Parti’nin yaptığı icraatlarla sağlık ve eğitimde birçok sıkıntıyı geride bıraktık. Bunu hepimiz yaşıyoruz, hepimiz biliyoruz” dedi.

Seminere konuşmacı olarak katılan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Uzman Dr. Buğra Adil Buyrukçu, kadınların geçirdiği hastalıklardan örnek verdi.  Kadınları hastalıklar konusunda uyaran Buyrukçu, “Hastalandığınız vakit, çevrenizdekilerin dediğine kesinlikle uymayın. Hastalığını en iyi anlayacak doktorlardır. Doktor kontrolünden geçmediğiniz vakit, ileride çok sıkıntılı dönem yaşayabilirsiniz.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın