Kabartma Elifba ile Kur’an-ı Kerim Öğrenecekler

Kayseri İl Müftülüğü’nün görme engelli öğrenciler için açtığı Kuran Kursu’nda öğrenciler kabartmalı elifba ile Kur’an-ı Kerim öğrenecek. Öğrencilere görme engelli Hatice Yarımçam ders verecek.

Kayseri İl Müftüsü Ali Maraşlıgil, Taşçıoğlu Kuran Kursu’nda yaptığı konuşmada, müftülük olarak yaz tatili dolayısıyla görme engelliler için Kuran kursu açtıklarını söyledi. Maraşlıgil, görme engelliler için düzenlenen yaz Kuran kursuna yaklaşık 20 görme engellinin katıldığını belirterek, öğrencilerin kabartma elifba ile Kur’an-ı Kerim öğreneceklerini söyledi.

Görme engeli olan Hatice Yarımçam’ın kurs öğretmeni olduğunu belirten Maraşligil, “Şuan kursa kayıtlı yaklaşık 20 öğrencimiz var. Bu sayı belki de 25’e çıkabilir. Kursumuz yaklaşık iki ay sürecek. Öğrencilerimizin okuyacağı kabartmalı Kur’an-ı Kerim’in normal nüsha ile hiçbir farkı yok.” dedi.

Konuşmaların ardından, görme engellilere göre özel hazırlanmış Kuran-ı Kerim öğretici kitaplar, İl Müftüsü Ali Maraşlıgil tarafından öğrencilere verildi. Eğitim ise Ağustos ayı sonunda tamamlanacak. Kursa katılanlara il müftülüğü tarafından belge verilecek

Bir yanıt yazın