İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kayseri’yi gezdi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, eşi Özleyiş Topbaş ile birlikte Kayseri’nin tarihi ve turistik mekanlarını gezdi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ile eşi Neşe Özhaseki’nin evsahipliğinde yapılan gezide Başkan Topbaş, ilk olarak dünyanın ilk tıp fakültesi olarak bilinen  Gevher Nesibe Medresesi’ni gezdi. Ardından Zeynel Abidin Türbesi, Hunat Medresesi ve Seyyid Burhaneddin Türdesi’ne giden Başkan Topbaş, burada yapılan düzenlemeler hakkında Başkan Özhaseki’den bilgiler aldı.

GÖMLEK BİR TİŞÖRT ALDI

Cumhuriyet Meydanı’nda yer alan tarihi eserleri de görme fırsatı bulan  Başkan Topbaş, Meydan turu attı ve vatandaşlarla sohbet etti. Başkan Topbaş, Kayseri’de alışveriş yapmayı da ihmal etmedi, kendisine bir mağazadan gömlek ve tişört aldı.

Gezilerin ardından bir açıklama yapan Başkan Topbaş, Kayseri’ye daha önce birkaç kez geldiğini ancak ilk defa tarihi ve turistik mekanları gezme fırsatı bulduğunu belirterek “Kayseri’yi her zaman beğeni ile takip ediyoruz. Takdir ettiğimiz bir başkanı var. Gerçekten başarılı ve Kayseri için çok güzel çalışmalar yaptı. Kayseri, kültürel zenginliği olan bir şehir. Başkan Özhaseki’nin kültürel değerleri ihya eden çalışmaları var. Onlar için de ayrıca tebrik ediyorum.” dedi.

Kayseri’nin kültürel zenginliğe sahip önemli bir şehir olduğunu ifade eden Başkan Topbaş, Kayseri’nin tarihi ve kültürel değerlerini ortaya çıkarmak adına yürüttüğü çalışmalardan dolayı da Başkan Özhaseki’ye teşekkür etti.

ERCİYES’TE KAHVE KEYFİ

Başkan Topbaş ve eşi Özleyiş Topbaş’ın Kayseri’de bir sonraki durakları ise Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi oldu. Burada Başkan Özhaseki’den proje ve şu ana kadar yapılan yatırımlar hakkında bilgiler alan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kayseri’nin çok büyük bir değeri avantaja dönüştürmek üzere olduğunu söyledi. Başkan Özhaseki’nin kendi imkanları ile Türk turizmine büyük katkı sağladığına dikkat çeken Başkan Topbaş, Başkan Özhaseki’yi canı gönülden tebrik ettiğini sözlerine ekledi.

Erciyes’te gondola binen ve kısa bir gezinti yapan Topbaş ailesi, daha sonra Lifos’ta kahve içerek manzaranın tadını çıkardı.

Bir yanıt yazın