İlahiyat Fakültesinde Mezuniyet Sevinci

Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 43.dönem mezunları verdi.

İlahiyat Fakültesi bahçesinde açık havada gerçekleştirilen mezuniyet törenine Kayseri Müftüsü Ali Maraşlıgil, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr.

Zeki Duman, öğretim üyeleri ve öğrencilerin yakınları katıldı. 150 öğrencinin mezun edildiği törende açılış konuşmasını yapan İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeki Duman, öğrencilerine bundan sonraki hayatlarında okulda öğrendikleri okuma ve öğrenme alışkanlığını bırakmamalarını tavsiye etti.

Duman, “Bu eğitim öğretim sürecini başarı ile tamamlamış buunuyorsunuz. Böyle bir başarı elbette tebrike şayandır. Bu süreçte anne ve babalarınız da size maddi ve amnevi olarak destek oldular. Sizler bugünlere gelesiniz diye nice fedakarlıklara katlandılar. Sizler ilim yolcularısınız. Sakın ha bu süreçte öğrenmiş olduğunuz okuma ve öğrenme alışkanlığınızdan taviz vermeyiniz” dedi

Duman’dan sonra kürsüye çıkan ve ve okulda dereceye giren Tuğba Hacılarlı, Derya Yaşar ve Raşit Kaplan’a ödüllerini veren Kayseri Müfütüsü

Ali Maraşlıgilaraşlıgil, “Her cemaat mensuplarına tavsiyem herkes bilsin ki ilahiyatçılar ifta müesseseleri müftülükler ve bu kuruma mimarlar yetişrenlerdir. İmamhatipler ve ilahiyatlar bizim hasbi merkezlerimiz olmalıdır. Resmi olmasada. Daha önceki önceki dönemlerde çoğu ülkede din adamları o ülkenin yöneticisinden sonra gelmekteydiler. Osmanlı zamanında da padişahın fermanının yanında Şeyhülislamın mührü bulunurdu. Bu gençleri de ben mini Şeyhülislamlar olarak görüyorum. İleriki dönemde başarılı birer din adamı olacaklardır” şeklinde konuştu. Maraşlıgil’in konuşmasından sonra öğrenciler aileleri ile birlikte fotoğraf çektirdiler ve kep atarak mezuniyet coşkusunu yaşadılar.

Bir yanıt yazın