İBRAHİM TENNURİ HAZRETLERİ ANILDI,

Melikgazi Belediyesi geleneksel olarak düzenlenen İbrahim Tennuri Hazretlerini Anma Etkinliğinin ikincisi Hisarcık Fatih Parkı’nda Pilav Şenliği ile yapıldı.Anma töreninde ayrıca Melikgazi Belediyesi tarafından planlama aşamasındaki Hisarcık Meydan Projesi’ de tanıtıldı.

Anma Etkinliğine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Ak Parti Kayseri Milletvekilleri Ahmet Öksüzkaya ve İsmail Tamer,Vali Yardımcısı Kadir Fikret Dayıoğlu,Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki,İl Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın,Melikgazi Kaymakamı Nusret Dirim,Ak Partiİl Başkanı Ömer Dengiz, Meclis üyeleri,muhtarlar ve kalabalık bir vatandaştopluluğu katıldı.Törene katılan vatandaşların ve özellikle çocukların Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’a olan ilgisi oldukça yoğun oldu.Vatandaşlar Bakan Yıldız ile hatıra fotoğrafı çektirmek için adeta yarıştı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç“belediye olarak sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklere her zaman destek oluyoruz. Son yıllarda da şehrimizin manevi mimarları ile ilgili etkinlikler düzenliyor, yapılan çalışmalarda işbirliğini önemsiyoruz.Bugün hem Pilav şenliği ile İbrahim Tennuri Hazretlerini bir kez daha anıyor,hem de Hisarcık için hayati önem taşıyan meydan projesini sizlerle paylaşıyoruz. Hükümetimizin çıkartmış olduğunuz yasalar ile yerel yönetimlerin elini güçlendirmesi, bu bölgelerde yaşayan hemşerilerimizin Melikgazinin standardıyüksek hizmetleri alması adına çok önemli bir kazançtır. Erciyes projesi gibişehrimiz için hayati önem taşıyan bir projenin dünya çapında hayata geçirilmesi ve bu projenin bir ayağı olan Hisarcık Meydan Projesinin de hem Erciyes’imize yakışır, hem de uluslar arası boyutta olması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnsanların hayırlısı, onların hizmetkârıdır anlayışı içerisinde Hisarcığımızın ve Kayserimizin güzel insanlarına layık olmaya çalışıyoruz.”dedi.

Anma törenine katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’da burada yaptığı konuşmada şunları söyledi;

Öncelikle bu organizasyonu gerçekleştirilen, bizi Hisarcıklı hemşerilerim ile buluşturan Melikgazi Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Kendisi her zaman olduğu gibi çalışkan, gayretli ve olumlu, yapıcı tutumları ile Kayserimize güç katmaktadır. Bugün ilk defa şahit olduğum Hisarcık Meydanı ve çevresi ile alakalıdüzenlemeleri içeren projeleri tek tek gezdik. Burası Erciyes’in dünyaya açılan kapısı olacaktır. Sadece Hisarcık ve Kayserinin değil,ülkemizden ve yurt dışından gelen misafirlerimizin de ana vitrini olacak. Hisarcığımızın dokusu, yapısı sağlam, insanı güzel,bununla beraber binalarının da bu insan yapısına uygun hale gelmesi lazım.Melikgazi Belediyesinin projesi ile bu eksiklikte giderilmiş olacaktır.

Kayseri büyük alimlerin yaşadığı bir şehirdir. Kayseri adete alimlerin ve evliyaların yuvası haline gelmiştir. Onlar her zaman Kayserimizin manevi ışıklarıolmuşlardır. Biz Kayserililer olarak bu değerlerimize her zaman sahip çıkmak, hatırlamak ve hatırlatmak sorumluluğunda olmalıyız. dedi.

Konuşmaların ardından Bakan Taner Yıldız ile birlikte Ak Parti Milletvekilleri Ahmet Öksüzkaya,İsmail Tamer,Ak Parti İl Başkanı Ömer Dengiz ve Belediye BaşkanıMemduh Büyükkılıç ,tören için hazırlanan 3.000 kişilik etli bulgur pilavı ve ayranı vatandaşlara ikram ettiler.Etkinlikte ayrıca 3.000 adet İbrahim Tennuri Hazretlerinin hayatını anlatan kitapta vatandaşlara dağıtıldı.

Bir yanıt yazın