HOŞ SEDA KONSERİ SOLİST: BERRİN ŞENER

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç,  Melikgazi Belediyesi olarak Türk Sanat Müziğine gönül verenler için HOŞ SEDA konseri düzenlediklerini söyledi.

TRT İstanbul Radyosu sanatçısı Solist Berrin Şener tarafından seslendirilen eserler ile Türk Sanat Müziği hayranlarının güzel bir gece yaşadığını belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, kültür ve sanat alanında yapılan etkinlikleri ile Kayserililerin gönüllerine hitap eden, bireylerin iç dünyasını aydınlatan bu tür konserler ile Melikgazi Belediyesinin Kültür-Sanat Belediyeciğini de kanıtladığını kaydetti.

Solist Berrin Şener tarafından Hicaz, Hüzzam, Nihavent ve Muhayyer Kürdi makamlarından toplam 16 eserin seslendirildiği konserde ara bölümlerde, Araştırmacı-Yazar Ramazan Bakkal tarafından Yahya Kemal, Itrı, Dede Efendi gibi şairlerin hayatının anlatıldığını ve şiirlerinden okunduğunu belirten Başkan Memduh Büyükkılıç “Melikgazi Belediyesi imar çalışmaları ile modern bir şehircilik sergileyerek örnek ve referans bir belediye olarak anılmaktadır. Ancak belediyeciliğin temelinde bu mekânlarda yaşayan bireylerin sosyal, kültürel, sportif ve kültür-sanat hizmetleri vardır. Belediye olarak spor ve sporcunun dostu, kültür ve sanat icra edenlerin destekleyici, eğitimin ve eğitimcinin özellikle öğrencilerin hizmetkârıdır. Bu tür müzik konserleri ile müzikseverlere bir bakıma müzik ziyafeti sunulmaktadır “dedi.

Seyircilerin büyük bir zevk ve keyif ile Berrin Şener tarafından seslendirilen eserleri dinlediğini ifade eden Başkan Büyükkılıç, bu tür konserlerin devam edeceğini sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın