His Büyükler Basketbol Turnuvası şölen havasında sona erdi

Herkes İçin Spor Federasyonu (HİSF) Kayseri İl Temsilciliği’nin 2012 faaliyet programında yer alan ‘HİS şenliği’ ve ‘Koşabiliyorsan Koş projesi’ kapsamında organize edilen ‘Büyükler basketbol turnuvası’ sona erdi. Şölen havasında sona eren ve  sekiz takımın katıldığı HİS büyükler basketbol turnuvasında Hürriyet  şampiyon olurken, Melikgazi ikinci, Kayseri Barosu üçüncü oldu.

Basketbol Federasyonu yönetim kurulu üyesi Ömer Yağmur, Gençlik Hizmetleri Spor il Müdürü Mehmet Metin Özen, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il Temsilcisi Davut Güleç, Basketbol Federasyonu il temsilcisi  Ahmet Çulfacı, basketbola emeği geçenler, turnuvaya katılan basketbolcular ve davetlilerin katılımı ile Atatürk Spor Salonundaki son maçlardan önce şöhretler karması bir maç yaptı.  Basketbol eski hakemlerinden Fikri Gençaslan, Mehmet Sönmez ve Oktay Ensari’nin yönettiği bu karşılaşma, basketbolun duayenlerinden Torun Eskikök’ün hava atışı ile başladı. Bu karşılaşma  özellikle tribünleri dolduranları oldukça  coşturdu.

Şöhretler karmasından  sonraki karşılaşmayı Kayseri Barosu 61-52 alarak üçüncü olurken, Sağlıkgücü dördüncülük elde etti. Kıran kırana geçen  final maçında ise  Hürriyet  rakibi  Melikgazi’yi  77-56 yenerek  şampiyonluğunu ilan etti. Şampiyonun  kupasını  Basketbol Federasyonu yönetim kurulu üyesi Ömer Yağmur, ikincinin kupasını Gençlik hizmetleri ve Spor il Müdürü Mehmet Metin Özen, madalyaları ise  Kayseri Basketbol Kulübü başkanı Vedat Nalbantoğlu verdi.

Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi Davut Güleç, basketbolu zamanında oynayıp iz bırakanların bugünde bu sporun yaygınlaşması için salonda ter dökmelerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek takımları ve  oyuncuları  kutladı, bu turnuvayı  geleneksel hale getireceklerini bildirdi.
Basketbol Federasyonu Kayseri İl Temsilcisi Ahmet Çulfacı da, Türkiye’de ilk kez iki farklı federasyonun böyle bir organizeyi hayata geçirmesinin çok önemli olduğunu belirtti. Kayseri Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Mehmet Metin Özen’de, Kayseri’nin spordaki başarısının daha da yükseltilmesi için büyük çaba harcadıklarını kaydederek, herkesin lisanslı, sağlıklı ve bilinçli spor yapmasını istedi. Özen, basketbola geçmişte emek verenlerin salonda ter dökerken, tribünleri dolduran çocuklu ailelerin  coşkusu ve şölen havasındaki  desteklerinin de gerçekten görülmeye değer olduğunu açıkladı.

Turnuvanın sayı kralı Melikgaziden Gökhan Koçyiğit olurken Turnuvanın en değerli sporcusu Sağlıkgücü takımından İbrahim Kahraman oldu. Herkes İçin Spor Büyükler Basketbol Turnuvası’na, Sağlıkgücü, Doktorlar, Turquality, Hürriyet, Kayseri Barosu, Melikgazi, Sami Yangın, Gençler adıyla 8 takım katıldı.

Bir yanıt yazın