HASAN ALİ KAYSERİ’YE VEDA ETTİ

Kayserispor’dan Fenerbahçe’ye transfer olan Hasan Ali Kaldırım, Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma ile birlikte Karpuzatan’daki kulüp tesislerinde basın toplantısı düzenledi.
Kayserispor’da oynadığı süre içerisinde çok mutlu olduğunu dile getiren Kaldırım, “Kayserispor formasını giymekten her zaman onur, gurur duydum. Taraftarımıza beni her zaman destekledikleri için teşekkür ediyorum. Kayserispor’dan ayrılıyorum ama kulüp her zaman kalbimde olacak. Kayserispor benim buralara gelmemde büyük katkı sağladı” diye konuştu.
Fenerbahçe’de çok çalışarak kadroda yer almaya çalışacağını dile getiren Hasan Ali, şöyle devam etti:
“Benim için hiçbir zaman korku yoktur. Forma savaşından korksaydım Fenerbahçe’ye hiç gitmezdim. Herkes forma giymek ister, rekabet güzel bir şey. Ben korkmuyorum, (A) Milli Takımının futbolcusuyum. Kendime güveniyorum. İşime saygı duyan bir futbolcuyum. Çok çalışıyorum, çalışmayı seviyorum. Fenerbahçe’de de aynı istikrarı sürdüreceğime inanıyorum.”
Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma ise kulüp olarak Hasan Ali Kaldırım’dan her zaman memnun olduklarını belirterek, şunları kaydetti:
“Kadromuza 2,5 yıl önce çok önemli bir oyuncuyu kattığımız için çok mutlu olmuştuk. Bugün gayet tabi ki çok da mutlu değiliz. Kendisi adına seviniyoruz. Üzülerek söylüyorum ki biz çok değerli ve önemli oyuncuları kadromuzda tutmakta güçlük çekiyoruz. Türkiye’deki düzen, Türkiye’deki futbol anlayışı maalesef Anadolu takımlarının ellerindeki önemli değerli oyuncuları kadrosunda tutmaya yetmiyor. Bu yüzden taraftarlarımızdan da özür diliyorum. İyi oyuncuları kadromuzda tutmayı, şampiyonluğa oynayacak kadroyu mümkün olduğunca çok çabuk ortaya çıkarmayı arzu ederdik ama her şey bizim istediğimiz gibi olmuyor.”
-“Bizi gururlandırdı”-
Hasan Ali Kaldırım’ın çok çalışkan ve karakterli bir oyuncu olduğunu belirten Hurma, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Transfer sürecinde ve burada kaldığı sürece kulübümüzde çok başarılı olan örnek davranış sergileyen, sorun üretmeyen Hasan Ali’ye hepinizin önünde teşekkür ediyoruz. Hasan Ali, örnek bir sporcu gibi davrandı. Oynadığı sürece takıma büyük katkılar sağladı. Buradan (A) Milli Takıma giderek bizi gururlandırdı. Umuyorum ki Fenerbahçe’ye de faydalı olacak, orada çok başarılı olacağını düşünüyorum.”
-“Amrabat mukaveleli oyuncumuz”-
Amrabat’ın durumuyla ilgili de bilgiler veren Hurma, “Amrabat bizim mukaveleli oyuncumuz. Şu anda herhangi bir kulübe transferi söz konusu değil, umuyorum olmaz. Çünkü bizim için çok değerli, kadromuzda tutmayı çok arzu ettiğimiz bir oyuncu. Biz başka takımlar devrede olmadığı sürece, onu mutlu bir şekilde kadromuzda tutmanın yolunu buluruz. İnşallah kadromuzda kalır, biz de arzu ettiğimiz hedefe onunla birlikte varırız” dedi.
Konuşmaların ardından Hurma, Hasan Ali’ye yöresel bir kilim hediye etti.

Bir yanıt yazın