HACILAR’DA DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI

Hacılar Belediye Başkanı Ahmet Herdem, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Halk eğitim merkezi ve kuran kurslarında ki kursiyerlere yemek vererek kadınlar gününü kutladı.

Hacılar Belediyesi düğün salonunda gerçekleştirilen programa Hacılar Belediye Başkanı Ahmet Herdem ile eşi Sevil Herdem ve yaklaşık 400 bayan kursiyer katıldı.

Program öncesinde Hacılar Belediye Başkanı Ahmet Herdem ve eşi Sevil Herdem tüm kadınlara tek tek karanfil dağıtarak 8 Mart Kadınlar gününü kutladı.

Daha sonra bir konuşma yapan Hacılar Belediye Başkanı Ahmet Herdem, hanımlara her zaman saygı gösterilmesi gerektiğini söyledi. Başkan Herdem, “Kadınlara yönelik toplumda zaman zaman aksaklıklar yaşanıyor. Kadınlar bu toplumun değer verilmesi gereken anneleri, kadınları ve kızlarıdır. Sizlerin böyle bir günde Hacılar’da bulunan tüm kursiyerlerimizle bu mutlu günü bizde sizlerle paylaşmak istedik. Sizin verdiğiniz mücadelede bizim de payımız olsun istedik. Ben Hacılarlı kadınların mücadelesini bildiğim için yıllarca her türlü zorluğa katlandılar, emek verdiler. Ama bugün de kendi kendilerini yetiştiriyor, çocuklarını okutmak için mücadele ediyor, bizlerde bu mücadelenizde sizlere yardımcı olmak için elimizden gelen her türlü desteği veriyoruz. Bundan sonra da sizlere desteğimizi sürdüreceğiz. Ben bu mücadelenizi kutluyor, başarılar diliyorum. Sevdiklerinizle, çocuklarınızla mutlu olmanızı diliyor, hepinizin 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutluyorum.” dedi.

Başkan Herdem’in konuşmasının ardından program yemek ikramı ile son buldu.

Bir cevap yazın