Google, MS’in gizlilik iddialarını cevapladı!

Google’a en yumuşak yerinden vuran Microsoft, beklediğinden daha sert bir cevap aldı…

Google‘ın yaptığı gizlilik değişikliklerini “istilacı” olarak adlandıran Microsoft‘a cevap gecikmedi. Google, Microsoft’un iddialarının yersiz olduğunu ve Microsoft’un kullanıcıların gizliliğini korumaya yönelik en iyi araçlara sahip olmadığını söyledi.

Google yönetcisi Betsy Masiello, blog’unda yaptığı açıklamaya “Google’ın gizliliğe yaklaşımı hakkında bazı efsaneler yayılmaya başladı” diye başladı ve “Gizlilik denetimlerimiz değişmedi. Nokta.” dedi. Microsoft yetkilisi Frank Shaw, Bing ve Hotmail’in Google araması ve Gmail’e göre daha iyi gizlilik denetimleri sağladığını iddia etmişti. Masiello ise “gizlilik panosu, reklam tercihleri yöneticisi, veri özgürleştirme çalışmaları topladığımız bilgileri ve onları nasıl kullandığımızı denetlemeye izin veriyor. Ve gizlilik politikamızı daha anlaşılır kılmak için basitleştirdik.” diyerek Google’ı savundu ve sözlerine şunları ekledi: “Microsoft’un herhangi bir veri özgürleştirme çalışması ve kullanıcılar için gizlilik merkezi benzeri bir çalışması yok.”

Masiello, Shaw’ın Google’ın e-postaları okuduğu “efsanesini” de yalanladı ve şunları söyledi: “E-postanızı sizden başka hiç kimse okumuyor. Birçok büyük e-posta sağlayıcısında olduğu gibi bilgisayarlarımız mesajları spam ve zararlılardan kurtarmak, size ilgili reklamlar göstermek üzere tarıyor.

Bir yanıt yazın