Fetih 1453 HD Kalitede İzleyin. Fetih 1453 Filmi Detayları

Babası II. Murat’ın ölümü üzerine ikinci kez tahta çıkan II. Mehmet’in şimdi kafasında gerçekleştirmesi gereken ilk öncelik Bizans İmparatorluğu’nun son toprağı olan Konstantinapolis’i Osmanlı Devleti’ne katmaktır. Bu uğurda ne yapılması gerekiyorsa genç padişah hiçbirinden feragat etmeyecektir…
Osmanlı Devleti’ne çağ atlatarak imparatorluğa taşıyan Fatih Sultan Mehmet’in 1451 yılında henüz İstanbul’u alma planları yaptığı dönemden başlayan film, şimdiye kadar çekilmiş en büyük tarihi-kahramanlık projesi olma iddiasında.
Filmde Molla Gürani’yi de yani Fatih’i yetiştiren üstadı ve Fatih Sultan Mehmet’in çocukken aldığı bu eğitim süreçleri de yer alıyor. 3 boyutlu animasyonların da yer aldığı filmin yönetmenliğini Faruk Aksoy üstlenirken, senaryoyu kaleme alan Atilla Engin ve İrfan Saruhan’a Prof.Dr. Feridun Emecen, Doç.Dr. Hülya Tezcan, Doç.Dr. Gülgün Köroğlu, sanat tarihçisi Massimo Farinelli’den oluşan geniş bir danışmanlar kadrosu da eşlik ediyor.

Fetih 1453 HD Fragmanı izle

http://www.youtube.com/watch?v=5HoR9_VdAXc

Fetih 1453 Detayları

Vizyon tarihi: 17 Şubat 2012

Yönetmen: Faruk Aksoy
Oyuncular: İbrahim Çelikkol, Devrim Evin, Dilek Serbest

Türkiyede uzun metrajlı ilk film ünvanınıda alıyor bu film. İzlenmesi gereken harika bir film olduğunu şimdiden söylemek isterim. Fragmanı izledikten sonra zaten içinizde kıpırdamalar oluyor film çıkar çıkmaz gidiyim izliyim diyorsunuz.

Kaynak: Fetih 1453

Bir yanıt yazın