Facebook hakkında 10 detay!

Zuckerberg’in mektubundan 10 önemli bilgi!

Mark Zuckerberg’in kendi ağzından, Facebook hakkında 10 ilgi çekici detay…

Facebook, halka açılacağını bu hafta CEO’su Mark Zuckerberg’in ağzından dünyaya duyurmuştu. Halka arz başvurusunu hazırlanan sosyal dev, hem interneti baştan aşağı değiştirmeyi, hem de yatırımcıların ceplerini doldurmayı planlıyor. Zuckerberg’in yatırımcılara Facebook hakkında yazdığı mektup ise sosyal dev hakkında bazı önemli gerçekleri bize öğretiyor. İşte Zuckerberg’in mektubundan 10 önemli bilgi:

1. Facebook sosyal bir görevi yerine getirmek için kuruldu: Zucerberg, Facebook’un kuruluş amacını şöyle açıklıyor:” Facebook, bir şirket olmak için oluşturulmadı. Meydana getirilme nedeni, bir sosyal görevi yerine getirmekti – dünyayı daha açık ve bağlı bir hale getirmek.”

2. Facebook, matbaa makinesinden etkilendi:Biz, Facebook’ta insanların bilgiyi yayma ve tüketme şeklini değiştiren teknolojilerden ilham alıyoruz.” “Matbaa makinesi ve televizyon gibi icatlar hakkında sıkça konuşuyoruz.”

3. Facebook, iki kişi arasındaki ilişkiyle alakalı:Kişisel ilişkiler, toplumumuzun temel bir öğesi. Yeni fikirleri ilişkiler ile keşfediyor, dünyamızı bu yolla anlıyor ve uzun vadeli mutluluklar sunuyoruz.”

4. Facebook, dünya ekonomisini düzeltmek istiyor:Daha açık ve bağlı bir dünyanın, daha orijinal iş alanları, daha iyiü ürünler ve hizmetler ortaya çıkararak daha iyi bir ekonomi meydana getireceğini düşünüyoruz.”

5. Facebook, ülke yönetimlerini de düzeltecek:İnsanların yönetimleri ve sosyal kuruluşları ile olan ilişkilerini değiştirmeyi umuyoruz.”

6. Facebook sadece daha iyi hizmetler meydana getirmek için para kazanıyor:Hizmetlerimizi daha fazla para kazanmak için değil, daha iyi hizmetler üretmek için geliştiriyoruz.”

7. Facebook, çalışanlarına teşekkür etmek için halka açılıyor:Çalışanlarımız ve yatırımcılarımız için halka açılıyoruz” , diyor Zuckerberg.

8. Facebook, hack’leme taraftarı: Facebook, geliştiricilerin isteklerini yapmak konusunda özgür bırakılmalarının ve hack’lemenin iyi bir şey olduğunu düşünüyor. Sosyal dev sanırız burada, hack’lemenin hem kötü, hem de iyi olabileceğini dile getirmek istiyor.

9. Kır ama hızlı ilerle: Zuckerberg’e göre bir şeyin nasıl çalıştığını anlamak için onu parçalamak gerekiyor. Dolayısıyla Facebook, “eğer hiç bir şeyi bozmasanız, muhtemelen hızlı ilerlemiyorsunuzdur” anlayışını izliyor.

10. Facebook için önemli olan açık olmak: Facebook, belki de her şeyimizi paylaşmamızı istiyor: “Daha açık bir dünyanın daha iyi olacağını düşünüyoruz. Çünkü daha fazla bilgiye sahip insanlar daha iyi kararlar verebilir ve daha etkili olabilir.”

Bir yanıt yazın