ESNAFTAN BAŞKAN YILDIRIM’A PLAKET

Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Mustafa Alan, hava sporlarıyla şehrin tanıtımına sağladığı katkı nedeniyle Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım’a teşekkür plaketi verdi. Başkan Yıldırım, “Bu güzellik şehir olarak hepimizin” dedi.

Talas Belediyesi’nin ev sahipliğinde Ali Dağı’nda geçtiğimiz cumartesi başlayan 3. Uluslararası Yamaçparaşütü Kupası’nda dördüncü gün pencereyi KESOB Başkan Mustafa Alan açtı. Telsizle havadaki sporculara seslenen Alan, “Yarışma başlamıştır” dedi.

Sivil toplum kuruluşu temsilcileri, 8 ülkeden 28’i yabancı toplam 139 pilotun yarıştığı şampiyonada gökyüzünü rengarenk süsleyen yamaçparaşütlerinin gösterilerini yerinde izlemek için 1900 metre rakımlı Ali Dağı’nın zirvesine geldi.

KESOB Başkanı Mustafa Alan, Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım’a hava sporlarıyla şehrin tanıtımına sağladığı katkıdan dolayı teşekkür ederek, “Talas’ımızda 9 yıldır tarihi dokudaki restorasyonlarla birlikte hava sporlarıyla şehrimizin tanıtımı için çalışıyor” diyerek Başkan Yıldırım’a plaket takdim etti. Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım, yaşanan güzelliklerin şehrin tamamının olduğunu belirterek, teşekkür etti.

İl Genel Meclisi Başkanı Saadettin Aydın, yarışların yapıldığı ilk günlerin aklına geldiğini ifade ederek, “O günlerden bugüne çok güzel işler oldu. Sevinmemek mümkün değil” diye konuştu. TÜMSİAD Başkanı Nusret Uğurlu, ilk kez yarışları seyrettiğini belirterek çok mutlu olduğunu söyledi. GESİAD Başkanı Hamdi Kınaş, turizm ve spor faaliyetleriyle Talas’ın uluslar arası alanda isim yapmasından dolayı Başkan Yıldırım’a teşekkür etti. İlk defa Ali Dağı’nda bulunduğunu ifade eden KOSGEB Kayseri Müdürü Erdal Çınar, spor faaliyeti olarak son derece önemli bir organizasyon olduğunu anlattı. MÜSİAD Şube Başkanı Ahmet Çolakbayraktar, muhteşem bir heyecan olduğunu kaydederek, Başkan Yıldırım’a şükranlarını sundu.

Yarış öncesi pilotlar uçuş için son hazırlıklarını tamamlayarak gökyüzüne süzüldü. 54,1 kilometrelik Tomarza Çulha hedefine gol yapmak için havalanan pilotlardan 51’i gol yaptı.  Günün sonunda genel klasmanda Muzaffer Dündar birinci, Durali Karaca ikinci, Murat Çiftçi üçüncü oldu. Kadınlarda ise birinciliği Ayşe Bayrak birinci, ikinciliği Rus, Anna Verbitskaya, üçüncülüğü İrina Tarasova elde etti. Takımlarda ise birinci Mashavk, ikinci Ahas, üçüncü Paragagra oldu. 30 Haziran cumartesi gününe kadar devam edecek yarışları izlemek için Talas Osmanlıevi ve Anayurt meydandan ücretsiz servis kaldırılıyor.

Bir yanıt yazın