ERCİYES’TE OTEL YERLERİ SATIŞA ÇIKTI

Mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi’ne ait Hisarcık Tekir Göleti ve Kabaktepe mevkiinde bulunan toplam 21 adet otel yeri arsasının satışını içeren ihale yapıldı. İhale kapsamında 7 adet konaklama tesisi arsasının satışı gerçekleştirildi.

İhale öncesi açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi Projesi’nde önemli bir aşamaya gelindiğini belirterek şimdiye kadar Erciyes’te Büyükşehir Belediyesi’nin gerek üstyapı gerekse de altyapı ile ilgili önemli işler yaptığını hatırlattı.

“ÖNEMLİ BİR AŞAMA DAHA KAYDEDİYORUZ”

Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi Projesi’nde hem Büyükşehir Belediyesi’ne hem de özel sektöre görevler düştüğünü söyleyen Başkan Özhaseki, “Bize ait olan hizmetlerde zaten yıllardır bir çaba içerisindeyiz. Hiç aralık vermeden çalışmalara devam ediyoruz. İlk etapta altyapının yapılması daha sonra teleferik-telesiyej akslarının yapılması, göletin ve oradaki karlama ünitelerinin, sosyal tesislerin yapılması işini biz üstlendik. Bir kısmını yaptık hizmete açtık. Bir kısmı da devam ediyor. Bir de ayrıca özel sektöre devredeceğimiz işler var. Bugün burada otel yerlerinin ihalesini yapacağız. Dışarıdan da talipler var. Bizim için önemli olan belli bir rakamda bu otel yerlerinin satılması değil. Gerçekten otelcilerin gelip alıp, oraya otel inşa edecek olması. Konaklama tesis arsalarının hepsi satılmazsa önümüzdeki haftalarda kalanlarının satışına devam edeceğiz” dedi.

Başkan Özhaseki’nin konuşmasının ardından ihaleye geçildi. Başkanlık Toplantı Salonu’nda düzenlenen ihaleye Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın başkanlık etti.İlginin oldukça yoğun olduğu ihalede Hisarcık Tekir Göleti ve Kabaktepe mevkiinde bulunan 20 adet konaklama tesisi arsasından 7’sinin satışıgerçekleşti. İhale sonucunda Büyükşehir Belediyesi’nin kasasına 3 milyon 345 bin TL girmiş oldu.

İhale sonucunda otel yeri arsası alan firmalar ve teklifleri ise şu şekilde oldu:

Mevkiii: Kazanan Firma: Teklif:

1-Erciyes Kabaktepe (K-3) Argos Yatırım ve Ticaret AŞ 1 milyon TL

2-Erciyes Kabaktepe (K-4) DYE İnşaat Ltd. Şti. 600 bin TL

3-Tekir Göleti Çev. (1-a) DYE İnşaat Ltd. Şti. 400 bin TL

4-Tekir Göleti Çev.(1-b) DYE İnşaat Ltd. Şti. 415 bin TL

5-Tekir Göleti Çev. (1-c) Kahraman İnşaat 400 bin TL

6-Tekir Göleti Çev. (3-a) Tetico Teknik Ticaret AŞ 300 bin TL

7-Tekir Göleti Çev.(4-a) DYE İnşaat Ltd. Şti. 230 bin TL

PROJENİN BÜYÜKLÜĞÜ CEZBETTİ

İhalede toplam 4 ayrı otel yeri arsası alan DYE İnşaat LTD. ŞTİ’den Hüseyin Yayla, bu tesisleri bir konsorsiyum bünyesinde değerlendireceklerini belirterek “Kayseri’ye de bir hizmetimiz olsun istedik. Başarılı bir konsept oluşturup Kayserimiz’e ve Erciyesimize hizmet vermek arzusundayız. Bu proje büyük ve kapsamlı bir proje. Projenin büyüklüğü bizim Erciyes’e olan ilgimizi artırdı” dedi.

HAFTAYA DEVAM

Öte yandan Erciyes DağıKabaktepe mevkiinde bulunan 1 adet konaklama tesisi arsası ile Hisarcık Tekir Göleti ve Kabaktepe mevkiinde bulunan 13 adet konaklama tesisi arsasıihalelerine katılım olmadığı için bu ihaleler pazarlığa kaldı.

Bir yanıt yazın