Erciyes Kar Kaplanları, Yüzlerce Fidan Dikti


İsimlerini kışın buzlu su ve karda yaptıkları banyo ile duyuran Herkes İçin Spor Federasyonuna bağlı Erciyes Kar Kaplanları, bu kez spor sonrası fidan dikerek ter döktü. Kaplanlar, kışın buzlu suya girdikleri Bünyan Pınarbaşı çevresine yüzlerce fidan dike

İsimlerini kışın buzlu su ve karda yaptıkları banyo ile duyuran Herkes İçin Spor Federasyonuna bağlı Erciyes Kar Kaplanları, bu kez spor sonrası fidan dikerek ter döktü. Kaplanlar, kışın buzlu suya girdikleri Bünyan Pınarbaşı çevresine yüzlerce fidan dikerek o bölgenin yeşillendirilmesine önemli katkıda bulundu.
Erciyes kar Kaplanları Spor kulübü üyesi yaklaşık 30 kişi, sabah erken saatte Bünyan’a gitti. Gergeme bölgesinden Pınarbaşı mesire alanına kadar yürüyüş yaptı. Ardından Bünyan Belediye Başkanı Mehmet Özmen, Bünyan Dostları grubu üyeleri ile Pınarbaşı mevkiine getirdikleri yüzlerce fidanı, mesire alanında toprakla buluşturdu. Daha sonra şarkılar, türküler söylendi ve serinlemek için kaynak suya girildi.
Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi Davut Güleç, sadece sporla yetinmediklerini, kaplanlar korosu, arama-kurtarma ekibi, yeşillendirme ve rehberlik çalışmaları ile kültürel, sanatsal, sosyal faaliyetlere de önem verdiklerini belirterek, herkesi spor ve yeşillendirme çalışmalarına katılmaya çağırdı.
Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Başkanı Rifat Postacı ise, çalışmalarına spor yaptıkları hemen her bölgede ağırlık verdiklerine dikkat çekerken Bünyan Belediye Başkanı Mehmet Özmen’de, tarihe, doğaya, çevreye, Bünyan’a Kayseri’ye ve Türkiye’ye sahip çıkan, tanıtımına, turizmine katkıda bulunan herkese teşekkür etti.

Bir cevap yazın