ERCİYES KAR KAPLANLARI HALAT ÇEKMEDE BALKAN ŞAMPİYONU OLDU

Tüm Dünyaya isimlerini kışın yaptıkları kar banyosu ve buzlu suya girmeleri ile duyuran Herkes İçin Spor Federasyonuna bağlı Erciyes Kar Kaplanları, Bodrum’a bağlı Bitez beldesinde düzenlenen 2. Balkan Spor Festivali’nde,  Halat çekmede  7 ülkeden 20 rakibini eleyerek Balkan şampiyonu oldu. Herkes İçin Spor Federasyonu (HİSF) Kayseri İl Temsilcisi Davut Güleç’in  kaptanlığını yaptığı takım, futbolda dördüncü, voleybol, bowling  ve dart’ta altıncı oldu.

Herkes İçin Spor Federasyonu tarafından gecen yıl ilki Edirne’de düzenlenen, 2. Balkan Spor Festivali, Bodrum’a bağlı Bitez beldesinde renkli görüntülerle gerçekleştirildi.  Kayseri Vali Yardımcısı Davut Taner, HİSF Kayseri il temsilcisi Davut Güleç, Erciyes Üniversitesi  Beden Eğitimi ve Spor yüksek Okulu Müdür ve bölüm başkanları, 7 ülkeden yaklaşık 700’ü aşkın sporcu, yönetici, akademisyen ve davetlinin katıldığı festival kapsamında 3 gün boyunca çeşitli yarışmalar düzenlendi.

Festivalin açılışında konuşan Herkes İçin Spor Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Erdal Zorba, 3 yaşından 93 yaşına kadar herkese spor yaptırmak parolasıyla bu festivalin düzenlendiğini belirterek, “Bu sene katılımcı çok yüksek. 7 ülkeden misafirlerimiz var. Güzel vakit geçirip çeşitli yarışmalar düzenleyeceğiz ama bu yarışmaların bir özelliği var herkes kazanıyor herkese ödül var” dedi.

Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi Davut Güleç’in kaptanlığını yaptığı Erciyes Kar Kaplanları  takımı, Balkan HİS Federasyonu üyesi olan Türkiye, Bulgaristan, Yunanistan, Sırbistan, Karadağ ve Romanya ile Bosna-Hersek, Sancak, İran ve KKTC’den HİS Federasyonları üyeleri ve diğer bazı ülkelerden katılanların oluşturduğu 20 takımı eleyerek, halat çekmede  Balkan şampiyonu oldu.  Aynı takım futbolda dördüncü, voleybol, bowling  ve dart’ta altıncı oldu. Mini futbol, masa tenisi, petank, sokak basketbolu gibi yarışmalara katılmayan  Erciyes kar Kaplanları takımı sabah erken saatlerde sahilde spor yaparak, denize girerek, sabah egzersizleri  yaparak  herkesin gönlünü kazandı.

Kupa ve madalyalarını  Federasyon Başkanı Prof. Dr. Erdal Zorba’dan alan HİSF Kayseri il Temsilcisi Davut Güleç, Türkiye’yi en iyi temsil ederek madalya ve kupa kazandırdıkları için çok mutlu olduklarını belirtti. Güleç “Bu vatana ve millete, doğduğumuz ve doyduğumuz topraklara olan borcumuzu ödemeye, bu ülkeyi en iyi şekilde tanıtmaya çalışıyoruz. Bundan sonrada daha çok madalya, kupa için mücadeleye devam edeceğiz. Bu festivalin afişinde bile Cumhurbaşkanımızın Erciyes’de federasyonumuza verdiği destek fotoğrafının olması bizi ayrı bir gururlandırdı” dedi.

Festival aracılığıyla Balkan yarımadasında dostluk ve işbirliğine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen  festival sırasında, Artistik Cimnastik, Halk Dansları, Modern Danslar, Akrobasi, Geleneksel Gösteri Grupları gösteri yaparken, Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu ve Muğla Üniversitesi işbirliğinde “Balkan Ülkelerinde Herkes İçin Spor Deneyimleri” konulu bir panel düzenlendi.

Öte yandan kupa ve madalya ile  Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Mehmet Metin Özen’i  ziyaret eden  HİSF il temsilcisi Davut Güleç ve Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Başkanı Rifat Postacı, festival ve yarışmalarla ilgili bilgi verdi. Özen “Erciyes’in, Kayseri’nin, Türkiye’nin  tanıtımında önemli rol oynayan  Erciyes kar Kaplanlarını ve Federasyon il temsilcimizi bu başarı nedeniyle  kutluyorum. Bu kupa ve madalya öyle kolay kazanılan bir şey değil.  Kayseri’nin ve Türk’ün gücünü ortaya koydular. Tüm branşlarda bu başarıları çoğaltmak istiyoruz” dedi.

Bir cevap yazın