EN BAŞARILI BAŞKAN: ÖZHASEKİ

Andy-Ar Sosyal Araştırmalar Merkezi tarafından yapılan ve geçtiğimiz günlerde Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile ilgili kısmı açıklanan ‘memnuniyet’ anketinin yurt genelindeki sonuçları açıklandı.

16 büyükşehir ve ilçeleri ile 15 il belediyesi olmak üzere toplam 31 ilde başkanların çalışma performanslarının değerlendirildiği Yerel Yönetimler Performans Araştırması’nda Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, yine zirveye oturdu.

Başkan Özhaseki, aldığı %71.1 oy oranı ile 16 Büyükşehir Belediye Başkanı arasında en başarılı isim oldu. Başkan Özhaseki’yi %62.5 oy oranı ile Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf  Ziya Yılmaz takip ederken üçüncülük koltuğuna ise %55.5 oy ile Gaziantep Belediye Başkanı Asım Güzelbey oturdu.

Andy Ar Sosyal Araştırmalar Merkezi tarafından Kayseri’de yapılan açıklamada Başkan Özhaseki’yi başarılı bulanların oranı %68,9 olarak kaydedilmişti.  ‘Fikrim Yok’ (%3,1) diyenlerin orantılı olarak paylaştırılması sonucunda Başkan Özhaseki’yi başarılı bulanların oranı, firma tarafından bugün yapılan açıklamada  %71,1 olarak ilan edildi.

Bir cevap yazın