EL İŞİ, GÖZ NURU ESERLERİN SERGİSİ…

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ilkbahar döneminde açılan hanımlara yönelik Meslek Edindirme Kursları’nın sona erdiğini ve kurs süresince el emeği göz nuru eserlerin yer aldığı Yılsonu Sergisi’nin açıldığını söyledi.

Halkın, özellikle hanımların beğenisine sunulan eserlerin kursiyerler tarafından yapıldığını ve hepsinin birer Anadolu motifi taşıdığını dolayısı ile birer sanat eseri olduğunu belirten Başkan Memduh Büyükkılıç “ Melikgazi Belediyesince her yıl ilk ve sonbahar olmak üzere iki dönem Meslek Edindirme kursları açıyoruz. 17 ayrı semtte kurs merkezimiz mevcuttur. Makrome, kuaförlük, Ev tekstili, giyim, takı-tasarım, dikiş, nakış, tekstil boyama, kilim dokuma gibi branşlarda açılan kurslara ev hanımları büyük ilgi göstermektedir. Ev hanımları bu vesile ile hem boş zamanlarını öğrenerek değerlendirmekte, hem de ev ekonomilerine katkı sağlamaktadırlar “ dedi.

Melikgazi İlçe Milli Eğitim Mustafa Dikmen, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Venhar Pakırtaşı, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları ve belediye birim müdürleri sergide yer alan eserleri tek tek gezerek bilgi aldılar ve bu güzel eserlerinden dolayı kursiyerleri tebrik ettiler.

Bu tür kurslar ile Anadolu Kültür ve Sanatının öğretildiğini, gelecek kuşaklara aktarılmasına vesile olduğundan dolayı ise bölgesel kültürün yaygınlaştırıldığını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, sonbahar dönemi meslek edindirme kurslarının 3 ay boyunca toplam 180 saat üzerinden verildiğini ve bu sergide toplam 2100 eserin sergilendiğini kaydetti.

Başkan Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi Merkez Hizmet Binasında yer alan Sergi Salonunda açılan El Sanatları sergisinin bir hafta süre ile açık kalacağını ve mutlaka gezilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın