DEVELİ N.M.M. YİBO VOLEYBOL YILDIZ ERKEKLERDE TÜRKİYE FİNALLERİNDE

Kayseri’de yaptığı 5 maçı da set vermeden 3-0 alarak Kayseri şampiyonu olan Develi N.M.M. YİBO Kayseri’yi temsilen gitmiş olduğu Konya’da Mersin ve Hatay İl şampiyonlarını yenerek Türkiye Yarı Finallerine yükseldi.26-29 Mart tarihlerinde Nevşehir’in Avanos ilçesinde düzenlenen müsabakalarda  ise A Grubunda İzmir Fatih Koleji,Sakarya Doğa Koleji ve Konya Meram Zafer Ortaokulu ile eşleşen Kayseri temsilcisi Filenin aslanları İlk gün Konya Meram Zafer Ortaokulu’nu 3-1, ikinci gün Sakarya Doğa Koleji’ni 3-0,üçüncü gün de İzmir Fatih Koleji’ni zorlu  geçen maçın ardından 3-2 yenerek  A Grubunu 1.sırada bitirdiler. Final maçında ise B Grubunun 2.si Gaziantep Azize  Ortaokulu’nu set vermeden 3-0 yenerek  Türkiye Finallerine gitmeye hak kazandılar.

TÜRKİYE’DE İLK SEKİZE KALDILAR

15-19 Nisan tarihlerinde Diyarbakır’da oynanacak Türkiye Finallerine Türkiye’nin en iyi 8 okul takımı ile müsabakalar yapacak Develinin gururu gençler gelecek.Ve burada Türkiye şampiyonu olmak için ter dökecekler.

Okul Müdürü Fazıl Ahmet Develioğlu buraya kadar gelmek bile hayaldi.Türkiye Şampiyonluğu neden olmasın diyerek  Bu büyük başarıyı yakaladığımız için çok mutluyuz.Biz sene başından bu tarafa çok çalıştık.Çalışmalarımızı hafta içi ders saati dışında,hafta sonları da dershane çıkışında yaptık.Çalışmalarımızı Anadolu Öğretmen Lisesi  ve Ayhan Yıldırım Anadolu Lisesi salonlarında yaptık.Bundan dolayı bu okulların idareci ve beden eğitimi öğretmenlerine teşekkür ederiz.

Yatılı Bölge Okulları için iyi bir örnek olduklarını belirten Develioğlu YİBO’lar iyi değerlendirilirse diğer okullardan çok daha verimli hale gelebilir.Yatılı Bölge Okullarında okullarında okuyan çocuklar ilk başlarda biraz aile özlemi duyuyorlar ama kısa sürede alıştıktan sonra hayata çok daha iyi bir biçimde bu okullarda hazırlanmaktadırlar.

Develi Necmiye Mustafa Maşlak Orta okulunun 140 tane öğrencisi olup 8.sınıfların toplamı sadece 30 öğrencidir. Okul takımını oluşturan 12 öğrencinin 9 tanesi 8.sınıf öğrencisi olup ilk  altı oyuncunun tamamı 8. sınıf öğrencisinden oluşmaktadır Spor salonu olmadığı halde 30 öğrenci arasından  Türkiye Finalisti çıkarmanın başarı olduğunu belirterek 14 Nisan’da Diyarbakır yolculuğu için sıkı bir çalışma içerisine giren öğrenciler Türkiye genelinde 800 okulun arasından bu şampiyona için mücadele edecekler.

Kayseri Voleybol İl Temsilcisi Ali Şen müsabakalar sonrasında  öğrencileri,Okul Müdürü F.Ahmet Develioğlu ve Takım Antrenörü Murat Demirci’yi tebrik ederek İlimizi Türkiye Finallerinde temsil edecek öğrencilerimizden Finalleri de başarı ile neticelendirmeleri için gereken  her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti.

Bir cevap yazın