Cumhurbaşkanı Gül’ü hiç böyle görmediniz

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kayseri’de kışın kar banyosu yapan grubun üyelerine kendi eliyle kar banyosu yaptırdı. Grup üyelerinin sırtına kar koyan Gül, soğuk havada kar banyosu yapılmasını şaşkınlıkla karşıladı ve tebrik etti. Cumhurbaşkanı, ayrıca, kar motoruyla kayak merkezinde tur attı ve vatandaşlarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

{FOTO}

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kayseri programının ikinci gününü Erciyes Kayak Merkezi’nde geçirdi. Abdullah Gül, kaldığı otelden kayak yapılan piste kadar yürüyerek, burada yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, yürüyüş sırasında, Erciyes Master Planı çerçevesinde yapılan çalışmaları ve gelinen noktayı anlattı.

Kayak merkezinde vatandaşlarla sohbet eden Cumhurbaşkanı Gül, Herkes İçin Spor Federasyonu (HİS)’na bağlı Erciyes Kar Kaplanlarının kar banyosunu seyretti. Gül, önce ısınma hareketleri yapan grup üyelerinin, ardından yarı çıplak soyunarak kar üstünde kar banyosu yapmasını izledi. Cumhurbaşkanı Gül, kar banyosu yapan grup üyelerine, ‘Gerçekten bu soğukta üşümüyor musunuz?’ diyerek şaşkınlığını dile getirdi.

Bu arada, HİS Federasyonu Kayseri İl Temsilcisi ve Grubun Basın Sözcüsü Gazeteci Davut Güleç, avucunda kar getirdi ve Cumhurbaşkanına kar banyosu yaptırmasını istedi. Gül, aldığı karı Davut Güleç’in sırtına koydu ve karı sırtında gezdirerek banyo yaptırdı. Gül, bu etkinliği tebrik ettiğini belirterek, “Sizler hem Erciyes, hem Kayseri hem de Türkiye’yi bu etkinliğiniz ile tanıtıyorsunuz. Teşekkür ederim.” dedi. Gül, bu etkinlik sonrasında herkesi bilinçli spor yapmaya çağırdı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ayrıca, kayak merkezindeki gezi sırasında iki görme engellinin kayak öğrendiğini görünce şaşkınlığını dile getirdi ve görme engelli vatandaşlarla sohbet etti. Gül, görme engelli olmanın hayattan kopmak olmadığını ve bu tür etkinliklere katılarak, her şey yapabileceklerini göstermenin önemli olduğunu ifade etti.

Görme engelli Mahmut Selçuk, bir okulda memur olarak görev yaptığını ve kayak öğrendiği için mutlu olduğunu söyledi. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde memur olan Çağatay Aksu ise kayak öğrenme talebinin kendilerinden değil, valilikten geldiğini ve sevindiklerini söyledi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, görme engelli kayakçılara başarı dileklerinde bulundu.

Abdullah Gül, daha sonra kar motoru ile kısa süreli gezi yaptı. Erciyes Dağı’nın zirvesine doğru kar motoruyla ilerleyen Gül, ardından geri döndü. Daha sonra vatandaşlarla sohbet eden Cumhurbaşkanı Gül, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ve beraberindekilerle birlikte salep içti.

 

http://www.moralhaber.net/turkiye/cumhurbaskani-gulu-hic-boyle-gormediniz/

Bir yanıt yazın