Çukurca’da askeri üsse saldırı, 1 asker şehit 14 Terörist Öldürüldü…(VİDEO)

Hakkari’nin Çukurca ilçesine sızmaya çalışan PKK’lıların saldırısı sonucu 1 asker şehit oldu, 6 asker de yaralandı.

Çatışmada 1’i kadın 4 teröristte ölü olarak ele geçirildi.

Teröristler saat 02.30 sıralarında ağır silahlarla ilçedeki 10 noktaya eş zamanlı saldırı düzenledi. İlçe Jandarma, emniyet müdürlüğü, emniyet lojmanları ve çok sayıda üs bölgelerine yönelik saldırıya güvenlik güçleri anında karşılık verdi.İlk belirlemelere göre 1 asker şehit oldu, 6 asker de yaralandı.

Teröristlerin ilçe merkezinin karşısında bulunan tepelere doçka denilen ağır silahlar yerleştirdiği, saldırı sırasında roket atar ve el bombaları kullandığı öğrenildi.

Hakkari Valisi Muammer Türker, dün akşam Çukurca 49. sınır hudut taşından ilçeye sızmak isteyen bir grup PKK’lının askeri üst bölgeye saldırdığını saldırıda bir askerin şehit düştüğünü, 6 askerin yaralandığını bildirdi.

ÇATIŞMA KAMERAYA BÖYLE YANSIDI

4 PKK’LI ÖLDÜRÜLDÜ

Çatışmada 1’i kadın 4 PKK’lı terörist ölü ele geçerken, Irak topraklarına kaçan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için sınır bölgesinde geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.

Hakkari Valisi Muamer Türker bölgedeki operasyonların sürdüğünü, yapılan arazi arama tarama sıralarında teröristlere ait çok sayıda silah ve mühimmatın da ele geçtiğini söyledi. PKK’lı teröristler tarafından daha önce de saldırıya uğrayan ve 3 askerin şehit olduğu Asayiş Tepe’yi yine hedef aldıklarını belirten Vali Türker, teröristlerin attığı roketatar mermilerinin Asayiş Komando Bölüğü’ne ait tel örgülere isabet ettiğini kaydetti.

BİNGÖL’DE DE 10 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Bingöl’ün Ilıcalar beldesi kırsal kesiminde bir barınakta bir grup teröristin olduğu istihbaratını alan güvenlik güçleri, sabah saatlerinde bölgeye operasyon düzenledi. “Teslim ol” çağrısına ateşle karşılık veren teröristlerden 10’u ölü, 2’si yaralı ele geçirildi. Yaralılar Bingöl Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, bölgede operasyon devam ediyor.

Bir cevap yazın