Çevre Gününde en temiz mahallede kutlama

Kayseri’nin Develi İlçesinde en temiz mahalle seçilen Fatih mahallesinde Fatih İlk öğretim Okulu öğrencilerinin katılımıyla yapıldı.

Çevreye duyarlılıklarından dolayı Fatih Mahallesi öğrencilerine Fatih parkında yapılan tören esnasında İlçe Protokolü tarafından diş fırçası ve diş macun seti hediye edildi.

Develi kaymakamı Enver Ünlü Mahalle halkına ve öğrenciler göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı teşekkür ederek Biz dedelerimizden emanet değil çocuklarımızdan emanet aldık emaneti daha iyi korumak suretiyle teslim edeceğiz dedi

İller Bankası Bölge Müdürü Sönmez Ata  tören öncesi gezmiş Fatih Mahallesindeki temizliği görünce hayran kaldığını belirterek mahalle halkını tebrik etti.

Belediye Başkanı Recep Özkan Develi İlçemizin Kayseri de Temizlik alanında birinci ilçe seçilmesinde Öğrencilerimizin ve İlçe Halkımızın göstermiş olduğu duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyorum dedi.

Fatih Mahallesindeki Fatih parkında yapılan tören sonrası  .Öğrenciler ve Protokol üyeleri Bayrak tepeye yürüyüş yaptılar. Öğrencilere aileleri de iştirak etti.Bayrak tepede öğrencilere Belediye ekipleri tarafından yiyecek ve içecek ikramı yapıldı.

Develi İlçesindeki çevre gününe İlçe Protokolü yanı sıra Belde Belediye Başkanları ve Mahalle Muhtarları da iştirak etti. Çevre gününde ayrıca Develi Diş Hastanesi hekimlerinden Diş Hekimi Can Berk tarafından Ağız ve diş sağlığı konusunda bilgilendirme yapıldı.

Bir yanıt yazın