Ceplerde ekran koruyucu film gerekli mi?

Cep telefonunuza gerçekten ekran korucu film yapıştırmalı mısınız? Cevap içeride…

Modern cep telefonlarının çoğu, artık Gorilla Glass (“goril camı”) gibi çiziklere karşı koruyucu bir ekranla geliyorlar. Peki ekran koruyucu filmleri kullanmamızın hala bir faydası var mı?

Ekran koruyucularına eskisinden çok daha az ihtiyacımız olduğu kesin. Zira her cep üreticisi Gorilla Glass ekranını kullanmasa bile, telefonuna bir tür dayanıklı cam yerleştiriyor. Ancak plastik koruyucular, ekranınızı çiziklerden korumak dışında çeşitli faydalar da sağlayabilir.

Bazı ekran koruyucuları, telefonunuzun ekranının güneş altında parlamasını engelleyecek ve ekranı daha iyi görmenizi sağlayacaktır. Aynı şekilde cam ekran üzerinde görünen parmak izleri de iyi bir ekran koruyucusu ile görünmez hale gelecektir. Bunların yanında cihazınızın ekranı dışında kalan bölümlerini de korumak isteyebilirsiniz.

Bir ekran koruyucusu kullanmıyorsanız, ekranınız Gorilla Glass olsa dahi hiç çizilmeyeceğini düşünmeyin. Telefonunuzu bozuk paraların veya anahtarınızın bulunduğu cebe koyuyorsanız çizilmesi olasıdır. Bunun yanında ekran koruyucuları olmadan telefonunuzun yüzeyi daha kaygan olabilir ve daha iyi tepki verebilir.

Bir yanıt yazın