Çatı uçtu hastanede izdiham yaşandı

Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin 8’inci bloğun çatısı uçtu. Bir kişinin yaralandığı ve çok sayıda araçta maddi hasarın meydana geldiği olay sırasında hastane içinde de izdiham yaşandı. Çatının uçtuğu blokta bulunan vatandaşlar, gürültü üzerine deprem olduğunu düşünerek aynı anda kapıya hücum etti. Bu sırada kısa süreli izdiham yaşandı.

Sabah saatlerinde başlayan şiddetli rüzgar öğle saatlerinde birçok binanın çatısını uçurdu. Ağaçları köklerinden devirdi. Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin 8’inci bloğunun çatısında şiddetli rüzgara dayanamadı. Çatının uçması sonucu park halindeki birçok araç maddi hasar gördü. Bir vatandaşta ve hastaneye kaldırıldı.

Bu sırada çatının uçtuğu blokta bulunan hasta ve hasta yakınları da izdihama neden oldu. Bir vatandaş, gürültüyü duyar duymaz güvenlikçilerle birlikte herkesin aynı anda çıkış kapısına hücum ettiğini belirtti. İnsanların gürültü sonrasında deprem olduğunu düşünerek dışarı çıkmak istemesi sonucu izdiham yaşandığını ve hastalar zor anlar yaşadığını dile getirdi.

Şiddetli rüzgar nedeniyle Hürriyet mahallesinde de çok sayıda binanın çatısı uçtu. Eski Sanayi’de ise hem çatılar uçtu hem de ağaçlar devrildi. İki söğüt ağacının devrilmesi sonucu maddi hasar meydana geldi. Bir otomobil ise ağaç altında kalarak büyük hasar gördü.

Çorakçılar Parkı’nda da yaklaşık 30 yıllık çam ağaçları rüzgarın şiddetine dayanamadı. Devrilen çam ağaçları, kesilerek parçalandı ve kaldırıldı. Bir çam ağacının da park içiresindeki çocuk alanındaki oyuncakların üzerine düşmesi de dikkat çekti.

Öte yandan Aydınlıkevler mahallesinde bulunan Akın Apartmanı B Blok’un çatısıda  yolda park halinde duran araçların üzerine uçtu. Aynı mahallede birçok evin çatısı yine  park halindeki araçların üzerine uçarak hasara neden oldu. Hisarcık yolundaki  yer üstü  radar hız kontrol ve yön tabelasıda  devrilme noktasına geldi. Şehirde bu nedenle elektrikler kesildi.

Bir cevap yazın