BOYDAK HOLDİNG CEO’SU MEMDUH BOYDAK: “Kadın çalışan oranımız her geçen gün artacak”

Dünya Kadınlar Günü’nde kadın çalışanlarını yalnız bırakmayan Boydak Holding, çalışanlarıyla yemekli bir organizasyonda bir araya geldi. Organizasyonda konuşan Boydak Holding CEO’su Memduh Boydak, “Bugün Türkiye’de pek çok kurumsal şirket, devletimizin de desteğiyle iş hayatında kadın-erkek eşitliğini sağlamak hedefli çalışmalar yürütüyorlar. Biz ne mutluyuz ki; Boydak olarak bu alanda proaktif ve duyarlı davranış sergileyen bir kuruluşuz. Boydak’ta çalışan kadın oranımız her yıl artacak, kadınlarımızın hayatın her alanında daha fazla varlık göstermesini daima destekleyeceğiz” dedi.
Faaliyet gösterdiği her alanda gerçekleştirdiği organizasyonlar ve kurumsal yapısıyla hem diğer kurumlara hem de topluma örnek olan Boydak Holding 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde bayan çalışanlarıyla beraber öğle yemeğinde bir araya geldi.
Boydak Holding yönetiminin tam kadro katıldığı yemekte, yönetim bayan çalışanlarının kadınlar gününü kutladı. Boydak Holding idari çalışanlarının %17’sinin bayan çalışanlardan oluştuğunu belirten Boydak Holding CEO’su Memduh Boydak, “Farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirketimiz bünyesinde bayan çalışanlarımızın etkinliği her yıl giderek artıyor. Yüzde 17’lik oranda gelecek yıllarda daha da artacak. Kadınlarımız sadece çalışma hayatında değil, yaşamın her alanında değerli ve yeri doldurulamaz varlıklar. Boydak Holding bünyesinde çalışan bayanların ve çalışan erkeklerin eşlerinin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü bu organizasyon vesilesiyle kutluyorum” dedi.
Boydak Holding olarak yarım asrı aşkın bir süredir her zaman zamanın ötesinde düşünerek, daima ileriyi görerek bugünlere geldiklerinin de altını çizen Memduh Boydak, “Her zaman kuvvetli olması için özen gösterdiğimiz aile birliğimiz, zamanla büyüyen insan gücümüzle işlerimiz gelişti, bugünkü gurur verici tabloya ulaştık. Bu tablonun oluşmasında erkekler kadar kadın gücünün de katkısı oldu. Boydak Holding çatısı altında çalışanlar kadın erkek ayrımı olmaksızın, bu müesseseye destek verdi. Kadınların iş hayatında daha fazla yer alması, ekonomik ve yönetsel karar mekanizmalarında etkili olması sadece iş için değil, aynı zamanda aile hayatlarımız için de önemli bir kazanımdır” dedi.
Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak ise, bayan çalışanlarına yaptığı duygusal konuşmasında “Ben hem bir evlat, hem bir baba, hem bir eş olarak açıklıkla söyleyebilirim ki; hayatımda annem, eşim ve çocuklarım olmasaydı ben Hacı Boydak olamazdım” diyerek kadınların iş ve aile hayatındaki önemini belirtti.

Bir cevap yazın