Baykal “Birbirimizi anlamaya, dinlemeye ve kulak vermeye ihtiyacımız var”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski lideri Deniz Baykal, artık ülkemizin içine girdiği ortamda alışılmış siyasi anlayışların ötesinde birbirimizi anlamaya, dinlemeye ve kulak vermeye ihtiyacımız olduğunu söyledi.

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, bir derneğin daveti üzerine Kayseri’ye geldi. Kayseri-Ankara karayolu şehir girişinde kalabalık bir grup tarafından karşılanan Baykal’a burada çiçek verildi. Baykal, daha sonra Yeni Ufuklar Derneği bunasına geçti. Burada partililer ve dernek yetkilileri tarafından karşılanan Baykal, kısa bir açıklama yaptı.

Kayseri’de etkin bir sivil toplum kuruluşu olarak Yeni Ufuklar Derneğinin yönelttiği çağrıyı kabul ederek Kayseri’ye geldiğini belirten Baykal, “Bu derneğimiz siyaset dışı ve üssü çalışan dernek. Sosyal çalışma bir kültür sanat destekçisi dernek kimliği ortaya çıktı. Böyle bir derneğin çağrısı dolayı Kayseri’ye gelmekten mutluluk duyuyorum. Artık ülkemizin içine girdiği ortamda alışılmış siyasi anlayışların ötesinde birbirimizi anlamaya dinlemeye kulak vermeye ihtiyacımız var. Türkiye’yi hepimizi derinden etkileyen ilgilendiren ve önemli konularla sorunlarla karşı karşıyayız. Birbirimize kulak vermemiz gerekiyor. Bu derneğin çağrısına bu anlayışla da yararlı buldum. Memnuniyetle katılıyorum. Derneğin misafiriyiz.” dedi.

CHP eski lideri Deniz Baykal, konuşmasının sonunda pastırma esprisi yaparak, “Kayseri ortamına alıştırmak içinde pastırmalı bir sofra kurulmuş. Önce bu sofraya oturttular. Bu yerinde bir değerlendirme ve memnun oldum. Kayseri ortamına ve havasına hep beraber giriyoruz. Bugün ve yarında hep beraber olacağız.” diye konuştu.

Bir cevap yazın