Başkan Özhaseki, Kılıçdaroğlu ve ekibinin iftiralarının yanlarına kalmayacağını söyledi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Kayseri’de yolsuzluk yapılıyor’ şeklinde attığı iftiraların karşılıksız kalmayacağını belirterek, sonuçlanan ilk davada Kılıçdaroğlu’ndan 15 bin TL tazminat kazandığını söyledi.

       Geçtiğimiz hafta Kayseri’de bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve AK Parti İl Kongresi’ne katılmak amacıyla Kayseri’ye gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın gezilerini değerlendirmenin yanı sıra gündeme dair açıklamalarda bulunmak üzere Başkanlık Brifing Salonu’nda basın toplantısı düzenleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, yaklaşık 1,5 yıl önce elindeki sahte belgelerle iftira kampanyası başlatan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun attığı iftiraların karşılıksız kalmadığını belirterek “Kendisi hakkında açtığım 10 tazminat davasından biri geçtiğimiz günlerde sonuçlandı ve Sayın Kılıçdaroğlu 15 bin TL tazminat ödemeye mahkum edildi. Geride 9 dava daha var. İftiralarının hiçbiri karşılıksız kalmayacak, hepsinin takipçisi olacağız. Ya çıkıp ‘ben yanlış yaptım’ diye özür  dileyecek ya da yaptıklarının karşılığını acı acı çekecekler” dedi.

      CHP Lideri’nin, TBMM’de bütçe görüşmelerinde yaptığı konuşma ile başlayan süreci özetleyen Başkan Özhaseki, kanunen yeri olmamasına rağmen daha önce sonuçlanmış davaların yeniden açıldığını ve savcıların dosyaları incelediğini kaydederek, “Açılan dosyaların hepsi sonuçlandı. En son olarak da Bölge İdare Mahkemesi, üç belediye bürokratı hakkında ‘yeniden incelemeye gerek yoktur’ kararı verdi. Şu anda Kayseri Büyükşehir Belediyesi hakkında devam eden tek bir dava bile kalmadı. Hepsi sonuçlandı ve gerek şahsımın gerekse de belediyemizin ve görevli arkadaşlarımızın hiçbirinin herhangi bir yolsuzluğa, hırsızlığa ve usulsüzlüğe bulaşmadığı yönünde karar çıktı” şeklinde konuştu.

      Davaların sonuçlanmış olmasıyla olayın üstünü kapatmayacaklarını belirten Başkan Özhaseki, hesaplaşma sırasının kendilerine geldiğini söyledi. Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP’ye seslenen Başkan Özhaseki, “Azıcık Allah inancınız ve vicdanınız varsa çıkın iftira attığınızı söyleyerek özür dileyin. Böyle bir inancınız varsa özür beklemek benim hakkım olmalı. Özür dilenirse açtığımız davaların bizim için bir önemi kalmayacak.

Eğer özür dilemezlerse gittiğimiz her yerde attıkları iftiraları belgeleriyle birlikte anlatacak ve sözlerinin ne kadar güvenilmez olduğunu ispat edeceğiz” dedi.

KAYSERİ, HER ZAMAN GÖZDE

      Basın toplantısında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve AK Parti İl Kongresi’ne katılmak amacıyla Kayseri’ye gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Kayseri temaslarını da değerlendiren Başkan Özhaseki, “Kayseri için çok verimli bir hafta oldu. Sayın Cumhurbaşkanımız ile birlikte Abdullah Gül Üniversitesi’nin geleceği ve üniversite bünyesindeki bölümlerle ilgili değerlendirmelerde bulunduk. Sonuçta bu üniversitenin tamamen yabancı dilde eğitim yapması kararına varıldı. Burası yurt dışına açılan bir kapı olacak” dedi.

      Milli Mücadele Müzesi Projesi hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Özhaseki, müzenin kurulacağı tarihi Kayseri Lisesi binasının mevcut haliyle çürümek üzere olduğunu ifade ederek, “Binada bir yandan restorasyon yapacağız bir yandan da yıkacağımız dersliklerin yerine yeni binalar yapacağız. Bununla ilgili ihalelerimizi yaptık. Burada milli mücadele dönemine ait eserlerin yanı sıra sayın Cumhurbaşkanına hediye edilen eserler de sergilenecek. Sayın Cumhurbaşkanımızla değerlendirdiğimiz diğer bir konu ise Erciyes’e yapmayı planladığımız Devlet Konukevi Projesi oldu. Kendisiyle Erciyes’te bulunan gölet etrafında konukevi için yer tespiti yaptık. Erciyes’i Türkiye’nin Davos’u yapmak için çalışmalarımız var, bu da onun bir parçası” dedi.

       AK Parti İl Kongresi’ne katılmak amacıyla Başbabakn Recep Tayyip Erdoğan’ın Kayseri’de gördüğü ilgi ve coşkudan mutluluk duyduğunu belirten Başkan Özhaseki, AK Parti İl Başkanlığı’na yeniden seçilen Ömer Dengiz’e de başarılar diledi.

      Başbakan Erdoğan ile kamu ve özel teşebbüse ait yaklaşık 500 milyon TL’lik yatırımların açılışını gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Özhaseki, belediyeye ait yatırımların ilerleyen günlerde görsel brifinglerle tek tek anlatılacağını da sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın