Başkan Özhaseki, ‘Gençlik Treni’ ile Kayseri’ye gelen öğrencilerle buluştu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ‘Gençlik Treni’ projesi kapsamında Kayseri’ye gelen öğrencilerle biraraya geldi.

Gençlerin seyahat etmeleri, akranlarıyla tanışıp kaynaşmaları ve ülkemizin doğal ve tarihi güzelliklerini yerinde görmeleri amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca başlatılan ‘Gençlik Treni’ projesi ile Kayseri’ye gelen 80 öğrenci, Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret ederek Başkan Özhaseki’den Kayseri’yi dinledi.

Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşen ve sohbet havasında geçen programa Başkan Özhaseki, kendi öğrencilik hayatından anılarını anlatarak başladı.

Siyasete nasıl atıldığından da söz eden Başkan Özhaseki, “18 yıldır belediye başkanlığı yapıyorum. Görevdeki ilk yıllarım şehirdeki altyapı, gecekondu gibi sıkıntıları çözmekle geçti. Ama şükür Allah’a bugün şehirde gecekondu, altyapı, üstyapı sorunu bulunmuyor. Borcumuz yok, işler iyi gidiyor” dedi.

Kayseri’nin çok iyi bir konuma geldiğini ve modern bir kent kimliğine büründüğünü anlatan Başkan Özhaseki, şehirdeki gelişmelerden ve yeni yatırımlardan söz etti.  Şehri geleceğe taşıyacak projeler üzerinde çalıştıklarını ifade eden Başkan Özhaseki, öğrencilere Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi, Raylı Sistem Projesi, Bölge Hastanesi, Abdullah Gül Üniversitesi gibi önemli projeler hakkında bilgiler verdi.

Ardından öğrencilerden gelen soruları yanıtlayan Başkan Özhaseki, başarılı olmak için iyi niyetle çok çalışılması gerektiğinin altını çizerek, gençlere çağın gereklerine ayak uydurarak değişimi doğru algılamaları, kendilerini geliştirmeleri ve yabancı dil öğrenmeleri tavsiyelerinde bulundu.

Programın sonunda ‘Gençlik Treni’ ile Kayseri’ye gelen öğrencilere, günün anısına Büyükşehir Belediyesi’nin yayın hayatına kazandırdığı kitaplardan armağan edildi.

Bir yanıt yazın