Baba Gül’den öğrencilere: Anne, baba ve öğretmenlerinize karşı itaatkar olun

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün babası Ahmet Hamdi Gül, Cumhurbaşkanı babası olmasının iyi ve mutlu bir duygu olduğunu ifade ederek, çocuklara tavsiyede bulundu. Baba Gül, “Anne, baba ve öğretmenlerinize karşı itaatkar olun” dedi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (KAYMEK) bünyesinde üniversite ve seviye belirleme sınavlarına hazırlanan öğrenciler Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün babası Ahmet Hamdi Gül’ü ziyaret etti. İleri yaşına rağmen oğlu Macit Gül’ün fabrikasına giden ve çocukları burada karşılayan Baba Gül, çocuklardan gelen soruları yanıtladı.

Yaşlılar haftası nedeniyle ziyaret ettikleri Ahmet Hamdi Gül’e yöneltilen sorularda Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile ilgili oldu. Çocuklar, “Cumhurbaşkanı babası olmak nasıl bir duygu”, “Cumhurbaşkanı Gül için anne ve baba olarak nasıl bir eğitim verdiniz”, “Oğlunuz Cumhurbaşkanı olduktan sonra hayatınızda değişiklik oldu mu?”, “Oğlunuzun Cumhurbaşkanı olacağını hiç düşündünüz mü?” gibi sorular yönelttiler.

Baba Gül, oğlunun Cumhurbaşkanı olacağını hiç düşünmediğini dile getirerek, Cumhurbaşkanı babası olmanın da iyi ve mutlu bir duygu olduğunu anlattı. Oğlu için dua ettiğini ve artık onun milletin babası olduğunu ifade eden Ahmet Hamdi Gül, oğlunun eğitimi ile ilgili şu bilgileri verdi: “İlkokula başladı ve okuluna başarılı bir şekilde devam etti. Çok çalışmasını söylemiştim. Öyle yaptı ve çokta çalıştı. Derslerinde eksikliği olmazdı. Çalışma azmi olunca da okudu. Devam etti ve bugüne kadar geldi. Artık o milletin babası oldu. Bizde onunun yanına ziyaret için gidip geliyoruz. Babalar çok dua eder. Öyle de oluyor. Çocukluğunda, gençliğinde yemesi, içmesi, okuluna gitmesi konusunda anne ve baba olarak çok dikkat ettik. İyi ve kötü günler oldu. Aldığımız alamadığımız şeyler oldu. Ama bugüne geldi.”

Ahmet Hamdi Gül, her şeyin kısmet olduğunu ifade ederek, çocuklara şu tavsiyelerde bulundu: “Anne ve babanıza karşı itaatkar olun. Öğretmenlerinize karşı itaatkar olun. O zaman başarılı olursunuz.”

Baba Gül, çocukları diğer oğlu Macit Gül ile birlikte ağırladı. Çocuklar elini öptükleri baba Gül içinde hediye verdi. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Eğitim faaliyetleri koordinatörü Refik Tuzcuoğlu’da Baba Ahmet Hamdi Gül’e çocukları kabul ettiği için teşekkür etti.

Bir cevap yazın