Avrupalı Öğrenciler Kayseri’de Tiyatro Oyunu Sahneleyecek

Avrupa Birliği tarafından desteklenen gençlik değişim projesi kapmasında 5 farklı ülkeden gelen 25 genç, hazırladıkları tiyatro oyunlarını bir hafta boyunca sahneleyecek.

Kayseri Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi genç tiyatrocular topluluğu tarafından hazırlanan “Dramaterapi” isimli AB projesi ile İtalya, Polonya, Litvanya, Bulgaristan ve Romanya’dan gelen gençler, kendi hazırladıkları tiyatro oyunlarını bir hafta boyunca sahneleyecek.

Proje Koordinatörü Yılmaz Metin Ünal, bu tür gençlik değişim faaliyetlerinin farklı kültürleri tanıma açısından büyük önem taşıdığını ve geçen yıl Litvanya’ya 8 öğrencinin gittiğini ve bu yıl da Temmuz ayında 10 öğrencinin Polonya’ya gideceğini bildirdi.

Ünal, proje kapsamında konuk öğrencilerin Kayseri’nin tarihi ve kültürel yerlerini gezme imkanı bulduklarını da kaydetti.

Projenin ev sahibi Kayseri Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi tiyatro kulübü öğrencileri, İngilizce olarak hazırladıkları “Postacı” ve “Turist Danışma Bürosu” oyunlarını sahnelediler.

Daha sonra konuk öğrenciler de kendi hazırladıkları tiyatro gösterileriyle seyircinin karşısına çıkacaklar.

Bulgaristan’dan gelen Aylin İbrahimova Hasanova, Türkiye’ye ilk defa geldiğini ve çok sevdiğini söyledi.

Litvanya’dan gelen Julia Mackevic de, Türkiye’de 6 kez geldiğini belirterek, kendilerini evlerinde gibi hissettiklerini ifade etti.

Bir yanıt yazın