ASİMDER DEN AZERBAYCAN KONSOLOSLUĞUNA DESTEK ZİYARETİ..!

Geçtiğimiz hafta Azerbaycan ile Ermenistan arasında çıkan çatışmadan sonra ASİM-DER Genel Başkanı Göksel Gülbey, yönetim kurulu ve kurucu üyeleri ile birlikte Azerbaycan Kars Başkonsolosluğu’na bağlı Iğdır Şubesini ziyaret ederek Azerbaycan Devletinin yanında olduklarını belirttiler.

Geçtiğimiz hafta Azerbaycan ile Ermenistan arasında çıkan çatışmadan sonra ASİM-DER Genel Başkanı Göksel Gülbey, yönetim kurulu ve kurucu üyeleri ile birlikte Azerbaycan Kars Başkonsolosluğu’na bağlı Iğdır Şubesini ziyaret ederek Azerbaycan Devletinin yanında olduklarını Azerbaycan’a Karabağ meselesinde dünya kamuoyunda gereken bütün desteği verdiklerini bundan sonrada vermeye hazır olduklarını bildirdiler.
Azerbaycan Kars Başkonsolosluğu Iğdır Şubesinde Başkonsolos Yardımcısı Asiman Aliyev ile görüşen ASİM-DER yöneticileri, şehit olan Azerbaycan askerleri içinde başsağlığı dileklerinde bulundular.
ASİM-DER Genel Başkanı Göksel Gülbey ziyaretle ilgili yaptığı açıklama’da, “Ermeniler geçmişte olduğu gibi bugünde şiddet ve insanlık dışı davranışlar içindeler. Bölgede ateşkes olmasına rağmen Ermeniler zaman, zaman sıcak çatışmalar içine girmekte, taciz ateşi açarak Azerbaycan askerlerini şehit etmektedir. Karabağ Türk yurdudur. Özbe öz Azerbaycan toprağıdır. 1992 yılında Rus ordusunun desteği ile savunmasız Azerbaycan halkını katleden, insanlık dışı olayları gerçekleştiren Ermeniler derhal Karabağ’ı terk etmelidir. Bizler sivil toplum örgütleri olarak Birleşmiş Milletlerin ve Dünya İnsan Hakları Teşkilatının bu durumu görmezden gelmeyi bırakarak taraflı davranmaya son vermesini beklemekteyiz. AGİT çerçevesinde sürdürülen görüşmeler yanlı ve taraflı hale dönüştürülmektedir. Azerbaycan Devleti hepimizin bildiği gibi savaş seçeneğini son planda tutmaktadır. Ekonomi ve siyasi ambargolarla Ermenistan’a yüklenmektedir. 5 Milyonluk Ermenistan’da Azerbaycan’ın ve Türkiye’nin uyguladığı ambargo nedeniyle 2 milyon bile Ermeni kalmamış hepsi Ermenistan’ı terk ederek başka ülkelere yerleşmişlerdir. Ermeni diasporası Karabağ’ı işgal ettiğini sanıyor ama bu işgalin Ermenistan’a verdiği zararı maalesef göremiyor. Biz ASİM-DER olarak her zaman Azerbaycan Devletinin haklı mücadelesine dünya kamuoyunda destek veriyoruz. Bundan sonra da vermeye devam edeceğiz. Çatışmalarda şehit olan Azerbaycan askerlerine Allah’tan rahmet ve Azerbaycan Devletine başsağlığı dileriz” dedi.
Azerbaycan Kars Başkonsolos Yardımcısı Asiman Aliyev’de, ASİM-DER’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “ASİM-DER kurulduğu günden bu yana Karabağ meselesinde hep Azerbaycan’ın yanında oldu. Bizi dünya kamuoyunda yaptığı faaliyetlerle destekledi, yalnız bırakmadı. Sayın Genel Başkanın da dediği gibi Azerbaycan Devleti olarak savaşı son seçenek olarak görüyoruz. Azerbaycan Devletimizin Prezdenti İlham Aliyev’in uyguladığı politikalar sayesinde Ermenistan Karabağ konusunda köşeye sıkışmıştır. Ekonomi ve siyasi politikalarımızı her geçen gün daha da güçlendirerek Ermenistan’ı Kafkaslarda tek başına kalan bir devlet haline getireceğiz. Karabağ meselesinde bize büyük destekleri olan başta Türk Devleti ve yöneticiler olmak üzere tüm Türk halkına teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın