ASANSÖRLERİN YILLIK KONTROLLERİNDE YETKİ TSE’ DE

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç,  Melikgazi Bölgesinde bulunan işyeri, mesken, kamu binaları gibi niteliği ne olursa olsun, asansörlerin genel bakım, onay ve denetimlerin TSE tarafından denetimin söyledi.

Melikgazi Belediyesinin bilimsel bir yönetim ile denetleyen bir kurum olarak çalışmalarını gerçekleştirdiğini belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, Belediye olarak temizlik başta olmak üzere bahçe bakımı, asfaltlama, tesis inşaası gibi bir çok hizmeti  özel sektörce yapılmasına imkân tanıdıklarını, yani hizmeti satın alarak daha seri, etkin ve ekonomik olarak yerine getirdiklerini kaydetti.

İlçe sınırları içerisinde yer alan asansörlerin bakım ve işletmelerin 18.11.2008 tarih ve 27058 sayılı Resmi Gazete de yayınlanan yönetmelik gereği özel sektörce yapılması gerektiği hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç “Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliğine” göre asansörlerin yıllık bakımları yetki belgesi olan firmalarca yapılmaktadır. Bu yönetmeliğe göre belediye sınırları içerisindeki yeni yapılan inşaatlar ile daha önce yapılmış olan tüm asansörlerin bakım ve işletmeleri 12 aydır TSE’nin ilgili biriminde yapılmaktadır. TSE’nin A Tipi Akredite kuruluş olması aynı zamanda bir kamu kurumu yani devlet kuruluşu olması sebebi ile vatandaşlarımız neshinde güven içermektedir “dedi.

TSE  Kayseri Müdürlüğünün  05 Kasım 2011 tarih ve 28106 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Asansör Bakım Ve İşletme Yönetmeliği Kapsamında TSE’nin  A tipi Akredite Kuruluş olduğunu ifade eden  Başkan Büyükkılıç, vatandaşların asansörleri incelemeye gelen uzmanlarına yardımcı olması gerektiği sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın