Anadolu Reklamcılar Derneği’nden KAYSO’ya ziyaret

Anadolu Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Muhittin Özdemir, Başkan Yardımcısı Mehmet Uzel ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan bir heyet 16 Mart 2013 tarihinde Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, Kayseri’de bu sektörün önemli oyuncularının olduğunu ve itibarlarının her geçen gün arttığını söyledi.

Türkiye’de ki reklamcılık pastasının payının son 2,5 yıl içerisinde iki katına çıktığını vurgulayan Başkan Boydak, “Türkiye’nin zenginleşmesine paralel bu harcamalar daha da artacaktır. Reklamcılığın yanı sıra kurumsal iletişim faaliyetleri de bunun içerisinde mütalaa edilmekte. Buda özel şirketlerde dikkat çekici bir şekilde gelişiyor. Bu konuda Kayserimizde de başarılı örneklerimiz var. Bu örneklerimizi çoğaltabilmek ve sektörde bir disiplin oluşturmak maksadı ile bir araya geldikleri bir yapı oluşmuş durumda. Ben kendilerine başarılar diliyorum. Kayseri Sanayi Odası olarak arkadaşlarımızın maddi manevi arkasında olduğumuzu belirtmek istiyorum” dedi.

Kayseri’nin markalaşma konusunda yola erken çıkan bir kent olduğu ve bunda da Anadolu reklamcılarının ciddi katkısı olduğunu ifade eden Başkan Boydak, kendi emsallerine göre Kayseri’nin markalaşma konusunda çok önde olduğunu, bundan sonraki süreçte de bu konuda daha birçok hizmetler verileceğini, kendilerinin de bunu desteleyeceklerini sözlerine ekledi.

Anadolu Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Muhittin Özdemir ise, Anadolu reklamcılarını güçlendirmek ve daha ulusal boyutlara taşımak adına geçen yıl bir dernek kurduklarını ve faaliyetlerinin her geçen gün artarak devam ettiğini söyledi. Anadolu reklamcıları olarak özellikle Sanayi Odası’ndan destek beklediklerini vurgulayan Özdemir, birçok Anadolu markasının ulusala çıkmasına Anadolu reklamcılarının vesile olduğunu, reklamcılarında ulusala çıkmaları halinde bu markaların yanlarında olmalarını istediklerini söyledi.

Anadolu Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Uzel ise, evrensel bir reklamcılık yapabilme adına bir çatı altında toplandıklarını belirterek desteklerinden dolayı Kayseri Sanayi Odası’na teşekkür etti.

Bir cevap yazın