AMRABAT ŞİMDİLİK KULÜPTE KALDI

Kayserispor Kulübü, Nordin Amrabat’ın hiçbir kulübe satılmayacağını bildirdi.
Sarı-kırmızılı kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, bazı basın yayın organlarının “Kayserispor’un Amrabat’ı Galatasaray’a inat başka kulüplere teklif ettiğine” ilişkin iddiasının gerçeği yansıtmadığı belirtildi.
Futbol kamuoyundan bu tür iddialara itibar edilmemesinin istendiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
“Bu asılsız, uydurma haberler onurlu bir şekilde kendini korumaya çalışan kulübümüzü ve mensuplarını değersizleştirme çabasından başka bir şey değildir. Adeta bir yalan makinesi gibi hiç konuşulmamış, hatta düşünülmemiş şeyleri topluma haber diye sunmak, bir gazetenin veya gazetecinin yapabileceği şeyler değildir. Futbol kamuoyu bilmelidir ki, Kayserispor kendisine yapılan gayri ahlaki tavırlara bütün iyi niyeti ve sabrı ile karşı koyacaktır ve oyuncuyu ilk gün söylediği gibi hiçbir kulübe satmayacaktır.”
Kayserispor Kulübü Başkanı Recep Mamur da konuyla ilgili olarak, şunları kaydetti:
“Fenerbahçe Kulübü’nün değerli yöneticisi Ali Yıldırım’ın Mayıs ayındaki bir görüşmede futbolcumuz Amrabat’ı kendilerine teklif ettiğim yönündeki beyanı gerçeği yansıtmamaktadır. Sanırım değerli dostumuz Ali Yıldırım bir dil sürçmesi sonucu bu ifadeyi kullanmıştır. Eminim ki istemeyerek yapılan bu hatayı en kısa zamanda kendileri düzeltecektir.”

Bir yanıt yazın