AMATÖR SPORCULAR MALZEMELERİ ALANA KADAR DONDU

Kayseri’de amatör ligde mücadele eden takımlara, 550 bin liralık çeşitli malzeme yardımı yapıldı. Bu dağıtıma  şort ve formaları ile gelen bir çok sporcu soğuk havada  adeta dondu. Soğuktan etkilenen  protokol palto giyerken, bazı teknik adamlar sporcularına  araçlara bulunan  montlarını giydirdi.

Sümer stadında düzenlenen törene Vali Şerif Yılmaz, Gençlik Hizmetleri, Spor il Müdürü Mehmet Metin Özen,  Güreş Federasyonu Başkanı  Hamza Yerlikaya, İl Genel Meclisi  Başkanı Sadettin Aydın, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Musa Soykarcı, Futbol İl Temsilcisi Rıfat Pekkan ve davetliler katıldı.

İl Özel İdaresi tarafından 24 amatör futbol kulübüne  yapılan 550 bin liralık  bu malzeme dağıtımına  kulüplerin sporcuları da getirildi.  Tören nedeniyle  sahaya  forma ve şortları ile  bir saat önce gelen  sporcuların çoğu soğuktan etkilenince  üzerlerine eşofman giydi. Hazırlıklı gelmeyen diğer  küçük sporcular ise  soğuktan adeta  dondu.  Bazı  teknik adamlar  formaların üzerine küçüklere montlarını giydirdi. Ancak formalı-şortlu sporcular üşümemek için birbirlerine  yakın durdu.

Malzeme yardımı sırasında soğuktan etkilenen sporcular durumu Vali Şerif Yılmaz’a söyledi. Vali Yılmaz’da  o sporcularla  toplu  fotoğraf çektirdi. Tören  malzeme yardımı alan tüm sporcuların toplu  fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Bir cevap yazın