ALİ DAĞ’DA YAMAÇPARAŞÜTÜ HEYECANI

Kayseri’de Talas ilçe Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Ali Dağı Yamaçparaşütü Kupası yapılan gösteri atlayışlarıyla başladı.

Dağın zirvesinde gerçekleşen açılışa İl Genel Meclisi Başkanı Saadettin Aydın, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Kamil Akçadırcı, İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

8 ülkeden 20’si kadın toplam 140 pilotun katıldığı yarışma öncesi düzenlenen açılış töreninde konuşan yarışma koordinatörü Adem Hasgül, yarışmaya katılımın bu yıl rekor sayıda olduğunu belirterek, 280 başvurunun olduğunu ancak sadece 140’ının yarışabileceğini açıkladı. Hasgül, “Bu durum Ali Dağı’nın ne kadar önemli olduğunun göstergesidir” dedi.

Yarışmanın ev sahipliğini yapan Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım, hava sporlarında çok önemli bir konuma gelen Ali Dağı’nın daha da gelişmesi için master plan hazırladıklarını ve buna göre zirvede sosyal tesisler ile birlikte teleferik ve raylı finüküler sistem ile dağın birçok alanda kullanılacak hale geleceğini söyledi. Başkan Yıldırım, yarışmacılara ve yarışmaya katkıda bulunan herkese teşekkür etti.

Yarışmaya Türkiye, İran, Macaristan, Almanya, Belçika, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Rusya ve Hindistan’dan gelen 140 pilot katılırken, Kayseri semalarında rengarenk görüntü oluştu. Alanda bulunan genci yaşlısı çok sayıda vatandaş doyumsuz seyre dalarken, atlayışları büyük heyecanla izledi.

Yarışma gelecek hafta cumartesi gününe kadar devam edecek.

Bir yanıt yazın