AKP’NİN 10 YILDIR HALKA HİÇBİR ANLAMDA VEREBİLDİĞİ BİR ŞEY YOK”

 “Milliyetçi Hareket Partisi Melikgazi İlçe Teşkilatı düzenlediği mahalle istişare toplantılarına bu hafta Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde devam etti. Katılımın yoğun olduğu gözlendiği toplantıya Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mete Eke’de katıldı. Burada Yıldırım Beyazıtlılara seslenen Başkan Eke, AKP iktiranı eleştirdi. Başkan Eke, “AKP’nin 10 yıldır halka hiçbir anlamda verebildiği bir şey yok” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Melikgazi İlçe Teşkilatı düzenlediği mahalle istişare toplantısını bu haftada Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde yaptı.

Düzenlenen toplantıya Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mete Eke, Melikgazi İlçe Başkanı Ertuğrul Yücebaş, Melikgazi Belediye Meclis Üyesi Mustafa Hashalıcı, İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi Melikgazi Belediye Meclis Üyesi Mustafa Hashalıcı burada yaptığı konuşmasında belediye meclisinin çalışmalarını anlattı. Hashalıcı,  Belediye yetkililerinin ellerine bir harita alarak kafalarına göre imar çalışması yaptıklarını söyledi.

Melikgazi İlçe Başkanı Ertuğrul Yücebaş’da Türk Milleti’nin manevi değerleri üzerinde oyun oynandığını söyledi. AKP İktidarını Eleştiren Yücebaş, İktidarın her şey yolundaymış gibi tozpembe tablolar çizdiğini belirtti.

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mete Eke’de AKP’nin ekonomi politikasını eleştirdi. Ülkede Cumhuriyet tarihinin en büyük cari açığının yaşandığın belirterek “1300 TL açlık sınırının olduğu ülkemizde asgari ücretli ve emekliler açlığa mahkûm ediliyor ülke nüfusunun yarısından fazlasının açlık sınır altında yaşıyor. 10 yıldır iktidar olan AKP’nin basın marifetiyle her şeyi tozpembe göstermeye devam ediyor” dedi.

AKP iktidarının mutluluk zincirini sadece kendisine sağladığını belirten Başkan Eke, “10 yıldır halka hiçbir anlamda verebildikleri bir şeyleri yok” diye konuştu.

AKP’nin dış politikasını da eleştiren Başkan Eke, Büyük Ortadoğu Projesinin kurgucuları ne derse mevcut iktidar onları yerine getiriyor diyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Müslümanların, imanlı insanların oyunu alarak iktidara gelen AKP, Libya’da, Mısır’da, Suriye’de, Irak’ta, Müslüman’ın kanını dökülmesine sebep oldu ve halende olmaya devem ediyor. Nasıl Müslümanlıktır bu anlamak mümkün değil”

Ülke genelinde Milliyetçi Hareket Partisi’ne büyük bir teveccüh olduğunu belirten Başkan Eke, yapılan anketler ile MHP’nin oy oranının %25’lerin üzerinde olduğuna dikkat çekti. Başkan Eke, “2014 mahalli idareler seçiminde Allah’ın izniyle surda gedik açacağız. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde AKP içinde bir ayrışma meydana gelecek. Sonrada Allah’ın izniyle 2015 seçimlerinde AKP yok olacak” dedi.

Ülkede etnik ayrımcılık yaptırmayacağız sözleri söyleyenlere seslenen Başkan Eke, “birileri diyor ki; etnik ayrımcılığa müsaade etmeyeceğiz diyor. Bu ülkede vatandaş sormalı bu ülkede etnik ayrımcılık varda, kendisini başka milletten sayıp şuanda devleti idare mekanizmasının başına gelenler nasıl gelmişler. Başbakan Gürcüyüm diyor ve başbakanlık yapıyor demek ki bu ülkede ayrımcılık yoktur” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın