AKİB’DE ADNAN ERSOY ULUBAŞDÖNEMİ BAŞLADI

Akdeniz İhracatçı Birlikleri’nin, yeni dönem Koordinatör Başkanı, Akdeniz Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ersoy Ulubaş oldu.

Akdeniz İhracatçı Birlikleri’nde 2011 yılı mali bütçelerinin değerlendirilerek karara bağlandığı 2011 yılı Olağan Genel Kurul Toplantıları’nın nisan ayında  tamamlanmasının ardından, 6 Haziran 2012 tarihinde gerçekleştirilen Başkanlar Kurulu Toplantısı’nda koordinatör başkanlıkta devir teslim yapıldı.

Adnan Ersoy Ulubaş Koordinatör Başkanlığı görevini Ali Kavak’tan devralırken Koordinatör Başkanlığı Yardımcılığı’na da Akdeniz Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hayri Uğur getirildi.

AKİB Koordinatör Başkanı Ulubaş, “Başkanlık dönemimde her zaman olduğu gibi ihracatçımızın ve bölge halkının yanında olup, sorunlara çözüm bulmaya devam edeceğiz. İhracatçılarımızın yaşadığı her türlü sorunu, çözüm için en yetkili mertebelere taşıyacağız. Tüm yönetim kurulu başkanlarıyla işbirliği içerisinde ihracat potansiyelimizi artırarak, ülke ihracatımıza katkı sağlamayı sürdüreceğiz” dedi.

 Türk ihracatçısının dünya piyasalarındaki rekabet gücünü kazanıp koruyabilmesi için öncelikle kendi sorumluluklarını yerine getirmesi gerektiğini ifade eden Ulubaş şöyle konuştu: “Akdeniz İhracatçı Birlikleri olarak ihracatımızı artırmaya yönelik olarak, dünyanın dört bir yanındaki fuarlara milli katılım organizasyonlarımız, dünya genelinden önemli alıcıların bölgemizde ağırlanacağı “Alım Heyeti” programlarımız, ihracatçılarımıza yeni ihraç pazarları kazandıracak ticaret heyetlerimiz, ihracatçılarımızın ufkunu açacak eğitim programlarımız ve seminerlerimiz hızla devam edecektir.”

AKİB olarak 2012 yılının ilk beş ayında yakalanan yüksek artış oranlarını devam ettirme çabasında olduklarını vurgulayan Ulubaş, “Bu başarımızı tüm yıl içerisinde gösterebilme inancıyla çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Ayrıca bu başarımızın devamlılığı rekabetçiliğimizle de doğru orantılıdır. Bu bilinçle hareket ederek, 2023 yılında 500 milyar dolarlık ihracat hedefine doğru tam gaz ilerleyen ülke ihracatımıza katkımızı artırmak için, ihracatçımızın önünü açacak her türlü faaliyetin içerisinde olacağız” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın