AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ÖKSÜZKAYA’DAN ÖĞRENCİLERE TAVSİYE

AK Parti Kayseri Milletvekili Ahmet Öksüzkaya, okulların tatil olmasıyla birlikte öğrencilere yaz tatili için bazı tavsiyelerde bulundu.

AK Parti Kayseri Milletvekilleri Ahmet Öksüzkaya, İsmail Tamer, Talas Kaymakamı Sefer Yılmaz,  İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ceylan ve il yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Hidayet Aydoğan Öğretmen Lisesi’ni ziyaret etti.

Okul Müdürü  Abdullah Danacı’dan okul hakkında bilgi alan milletvekilleri, sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti.

AK Parti Kayseri Milletvekili Öksüzkaya, sınıfları ziyaretleri sırasında yaz tatiline girecek öğrencilere bazı tavsiyelerde bulunarak şunları söyledi:

 “Eğitim-öğretim yılının sonu geldi. Yaz tatilini çok iyi değerlendirmeniz gerekir. Yaz tatilleri öğrencilerin kendilerini yenilemeleri açısından çok önemli. Okul kapandı. Her şeyden uzaklaşalım, yan gelip yatalım gibi bir düşünce olmamalı. Yaz tatilinde bazı yeteneklerimizi geliştirmeye gayret edelim. Spordur, yürüyüştür gibi aktivitelerin yayında, kitap okumayı da ihmal etmeyelim.  Kendimize muhakkak bir hedef belirleyelim. Haftada en az bir kitap bitirelim. Okuma alışkanlığı kazanmak çok önemli. Hızlı okuma tekniği kazanmadığımız takdirde okuyup-anlamada zorluk çekeriz. Zaman kısa öğrenecek şeyler çok fazla. İletişim çağındayız. İnternete bir cümle yazıyorsunuz karşınıza binlerce, milyonlarca bilgi çıkıyor. Burada size faydalı olan cümleyi seçmek hızlı okumaktan geçiyor. Onun için benim sizlere tavsiyem yaz tatilinde bol bol kitap okumanız.”

Ziyaretlerden ardından milletvekilleri ve beraberindeki heyet öğretmenler odasında, öğretmenlerle bir araya gelerek onların sıkıntılarını dinledi.

Bir yanıt yazın