Ahmet Öksüzkaya :”AK Parti, halının altına süpürülen kirli meseleleri gün yüzüne çıkaracak”…

Kayseri Ak Parti Milletvekili Ahmet Öksüzkaya, terör meselesinin Türkiye’nin son 30 yılına damgasını vurduğunu ve 30 yıldır da çalışmaların devam ettiğini söyleyerek, “Ak Parti, halının altına süpürülen kirli meseleleri gün yüzüne çıkararak çözecektir” dedi.

Ahmet Öksüzkaya yaptığı açıklamada, terör konusunda çalışmaların devam ettiğini belirterek şöyle konuştu: “Son 10 yılda, Ak Parti iktidarı döneminde gerçekten çok önemli faaliyetlere imza atıldı. Bu Ak Parti’nin yapmış olduğu demokratikleşme çalışmaları neticesinde doğu ve güneydoğu bölgemizde yaşayan, terör örgütünden arınmış o bölgemizin insanları gerçekten bize gönül verdi. Bize destek verdiler. Dolayısıyla, çözümün Ak Parti’de olduğunu görmeleri, bilmeleri ve demokratikleşme konusundaki gayretlerimizi görmeleri son derece önemlidir”

Öksüzkaya, Eski MİT Müsteşar Yardımcısı Cevat Öneş’in, ‘Ak Parti Kürt sorununu çözemezse önce Ak Parti sonra Türkiye dağılır” sözleriyle ilgili olarak şunları söyledi: “mit Müsteşar Yardımcısının bu konudaki görüşleri kendilerini bağlar. Kendilerinin görüşleridir. Türkiye’nin Ak Parti iktidarı bir şanstır. Bu iktidar tüm meseleleri, halının altına sürülen kirli meseleleri bile gün yüzüne çıkararak çözüme kavuşturması en büyük ideallerimizden biridir. İnşallah, Türkiye demokratikleşmesiyle birlikte bu sorunun da üstesinden gelecektir.”

Bir yanıt yazın