Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün (BYEGM) 94. kuruluş yıl dönümü kutlamaları kapsamında düzenlenen Yerel Medya Özendirme Yarışması’nda, ödüller sahiplerini buldu.
Ödül verilen dallar ve kazanalar şöyle:
Yarışmada gazete haberi dalında dereceye giren eserler:
Birinciliği kazanan eser; “Kristal Çıkar Türk Bakar”
(Mutlu Hazer, Gazete Milas)
İkinciliği kazanan eser; “Ölüsü de Hastası da Tabutta Taşınıyor!” (Vedat Yunus İkizoğlu, Kastamonu Sözcü Gazetesi)
Üçüncülüğü kazanan eser; “Gözyaşı Değil Çözüm”
(Arif Arslan, Çağdaş Gazetesi, Batman)
-Mizanpaj dalında dereceye giren eserler:
Birinciliği kazanan eser; “Karadeniz’de Son Nokta Gazetesi”
(İlayda Kara,Trabzon)
İkinciliği kazanan eser; “2 Eylül Gazetesi” (Türker Atak, Eskişehir)
Üçüncülüğü kazanan eser; “Pusula Gazetesi“
(Ahmet Aygün, Erzurum)
-Araştırma dalında dereceye giren eserler:
Birinciliği kazanan eser; “Şehirde Molozlar Kalktı ama Gönüllerdeki Enkaz Duruyor” (Tarık Bulut, Sakarya Yenihaber Gazetesi)
İkinciliği kazanan eser; “Kanlı Maç” (Kayseri Anadolu Haber Gazetesi” (Selma Kara, Kanlı Maç)
Üçüncülüğü kazanan eser;”Amerika’daki Türkler Çılgınca Dernekleşiyor” (Cemil Özyurt, Posta 212, ABD )
-Röportaj Dalında Dereceye Giren Eserler:
Birinciliği kazanan eser; “Madende Kadın Olmak,” (Hülya Kıral, Halkın Sesi Gazetesi, Zonguldak)
İkinciliği kazanan eser; “Mikro Kredi Makro Umutlar” (Ayşe Nur Bayram, Pusula Gazetesi, Erzurum)
Üçüncülüğü kazanan eser; “Civatayı Sesinden Tanırım” (Seyhan Demir, Haber Gazetesi Samsun)
-Fotoğraf dalında dereceye giren eserler:
Birinciliği kazanan eser; “Balıkçı Kadın,” (Kenan Gürbüz, Muğla Gündem Gazetesi)
İkinciliği kazanan eser; “Bir Kış Masalı”
(Ceyhun Hüseyinoğlu, Kastamonu Sözcü Gazetesi)
Üçüncülüğü kazanan eser; “5 Aylık İçme Suyu Kaldı!”
(Vedat Yunus İkizoğlu, Kastamonu Sözcü Gazetesi)
-Türkçe’nin doğru kullanımı dalında dereceye giren eserler:
Birinciliği kazanan eser; “İlk Osmanlı Hekimi, Sultanların Şairi: Şeyhi” (Asuman Kurt Öge, Şehrengiz Dergisi, Bursa)
İkinciliği kazanan eser; “Bursa Kimliğini Geri İstiyor”
(Rıza Ertekin, Şehrengiz Dergisi)
Üçüncülüğü kazanan eser; “Arabeskin Tahinine Bursa‘dan Yön Verdi” (Serhat Tuncel, Şehrengiz Dergisi)
-Makale-Yorum (Politika-Ekonomi-Kültür-Turizm-Spor) dalında dereceye giren eserler:
Birinciliği kazanan eser; “Şığ Ali ve Güzel Ülkem”
(Bişar Ulutaş, Bölge Gazetesi, Van)
İkinciliği kazanan eser; “Konya Sanayisinin Çekleri”
(Kerem İşkan, Konya Merhaba Gazetesi)
Üçüncülüğü kazanan eser; “Göçmen Kuşlar“
(Yahya Aksoy, Sorgun Postası, Yozgat)
-Köşe yazısı dalında dereceye giren eserler:
Birinciliği kazanan eser; “Barış Mümkün Mü?”
(Engin Arapoğlu, Yeni Sakarya Gazetesi)
İkinciliği kazanan eser; “Ne Zaman Döneceğiz”
(İzziddin Nazlı, Hatay Söz Gazetesi)
Üçüncülüğü kazanan eser; “Aü Açılışında İnanılmaz Olay”
(Murat Atikel, 2 Eylül Gazetesi, Eskişehir)
-Televizyon haberi dalında dereceye giren eserler:
Birinciliği kazanan eser; “Hastaların Merdivenle İmtihanı?”
(Samet Kuyrukcu, KONTV, Konya)
İkinciliği kazanan eser; “Kapadokya TV Savaşın İçinde” (Behçet Alkan, Kapadokya TV, Nevşehir)
Üçüncülüğü kazanan eser; “Karun Hazineleri”
(Utku Demiröz, Egem TV, Uşak)
-Radyo haber programı dalında dereceye giren eserler:
Birinciliği kazanan eser; “Medeniyetlerin Kaynaşması/Benim Aytmatov’um” (Sharizat Ibraeva, Manas Radyosu, Kırgızistan)
İkinciliği kazanan eser; “Akıllı Ulaşım Sistemleri”
(Uğur Çınar, Çorum Umut Radyo)
Üçüncülüğü kazanan eser; “İçimizden Biri”
(Sermin Selda Polat, Kolej FM, Kayseri)
-Internet haber sitesi dalında dereceye giren eserler:
Birinciliği kazanan eser; “www.denizlihaber.com”
İkinciliği kazanan eser; “www.bursadabugun.com”
(Murat Barbaros Koçanalı, Bursa‘da Bugün)
Üçüncülüğü kazanan eser; “www.bayburtpostasi.com.tr”