18 ENGELLİYE AKÜLÜ ARAÇ VERİDİ…

AK Parti Kayseri Sosyal İşler Başkanlığı tarafından başlatılan, ‘Engelleri Birlikte Aşalım’ projesi kapsamında ilk etapta 18 aileye akülü araç verildi.

AK Parti Kayseri İl Başkanlığı tarafından Erciyes Kayak Merkezi Kardanadam Tesisleri’nde düzenlenen etkinliğe, AK Parti Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Murtaza Yetiş, Ankara Milletvekili Tülay Selamoğlu, İstanbul Milletvekili Gürsoy Erol ile Kayseri Milletvekilleri İsmail Tamer ve Ahmet Öksüzkaya, AK Parti Kayseri İl Başkanı Ömer Dengiz, Niğde İl Başkanı Ahmet Özmen, 13 ilin sosyal işler başkanları ile 150 engelli katıldı.

Etkinlikte konuşan AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, tespit edilen 115 engelliden, ilk etapta 18 engelliye akülü araç vereceklerini belirterek, “Kayseri hayır severliği ile ün yapmış bir ilimiz. Bu ilde herkes bir birleri ile hayır yaparak yarışır. Bundan bir kaç ay öncede hayır severlerimizden aldığımız destekle, bu gün burada engelli kardeşlerimize akülü araç dağıtımı yapacağız. İki gün yapılan programlarda gördük ki, engelliler engellerini beyinlerinden atmışlar sadece bedenlerinde engellerini barındırıyorlar” dedi.

AK Parti Engeliler Koordinasyon Koordinasyon Merkezi Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Murtaza Yetiş yaptığı konuşmada, engelliler için her ilde çalışma yaptıklarını belirterek ”Engelleri Kaldıralım düşüncesini temel alarak, tüm engellilerimizin daha iyi şartlarda yaşaması için hükümet olarak her türlü çabayı gösteriyoruz. Engelliler bu toplumun, yani bizim bir parçamız. Bu gerçeği hiç unutmuyoruz” dedi.

İl Başkanı Ömer Dengiz de, akülü araç alımına katkı sağlayan hayırseverlere teşekkür etti.

Yapılan konuşmalardan sonra 18 engelliye akülü araçları teslim edildi. Akülü araç alımına katkı sağlayan hayırseverlere de teşekkür plaketi verildi. Etkinliğe katılan engellilerin bir bölümü de Erciyes’e gelmenin keyfini yaşayarak, kızakla karda kaydılar.

Bir cevap yazın