Yetimler bu bayram da gülecek

20140716141233414 [640x480]Bağcılar Belediyesi, ilçede yaşayan 1200 yetimi giydiriyor. Ramazan Bayramı öncesi hayırsever işadamlarının da desteğiyle alınan bayramlık kıyafetle yetim çocukların yüzünü güldürüyor.

Bağcılar Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da yetimleri bayrama hazırlıyor. İlçedeki 22 mahallede yaşayan yaklaşık 1200 yetim çocuğa bayramlık kıyafet dağıtılıyor.  Hayırsever işadamlarının desteği ile yetim çocuklar bayrama mutlu girecekler.  Ramazan etkinliklerinin yapıldığı Bağcılar Meydanı’nda 20 Temmuz Pazar günü de yetim çocuklar için özel bir program düzenlenecek. Ayrıca o gece araştırmacı yazar Senai Demirci de Ramazan’da çocuk adlı bir konferans verecek.

YETİM GÜLERSE, DÜNYA GÜLER

“Çocuklar bizim geleceğimiz. Onları en iyi şekilde geleceğe hazırlayabilmek için her türlü fedakarlığı göstermek zorundayız.” diyen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı hayırseverlere desteklerinden dolayı teşekkür etti.  Başkan Lokman Çağırıcı konuşmasına şöyle devam etti:                                               “Geleceğimizi teslim edeceğimiz çocuklarımızı donanımlı ve iyi birer vatandaş olarak yetiştirmeliyiz. Yetimler gülerse dünya güler. Onların her türlü ihtiyacını karşılamalıyız. Bu kapsamda Ramazan Bayramı öncesinde her yıl olduğu gibi bu yıl da yetim ve öksüz çocuklarımıza bayramlık kıyafetler veriyoruz. Onların mutluluğu bizim mutluluğumuzdur.”

ARNAVUTLUK’DAKİ YETİMLER DE SEVİNECEK

Geçtiğimiz Ramazan ayında Bağcılar Belediyesi, Arnavutluk’daki iki bin yetim ve öksüz çocuğu hayırsever işadamlarının da katkısıyla giydirmişti. Bu yıl da Arnavutluk’daki yetimleri giydirecek olan Bağcılar Belediyesi, yaklaşık 2 bin çocuğu bayramda sevindirecek. 24 temmuz Perşembe Günü Arnavutluk’un Başkenti Tiran’a gideceklerini belirten Başkan Lokman Çağırıcı, “O gün hem iftar yemeği vereceğiz, hem de yetimlerimize bayramlık dağıtacağız.” dedi.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

Ataş: AKP, yazlık kışlık saraylar yapmayı bırakıp üreticinin sorunlarını çözmelidir

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Doğal gaz ve elektrik fiyatları her geçen gün yükselmektedir. …