Ana Sayfa / Haberler / Kültür-Sanat / Yeryüzünün en büyülü noktası: Lapland

Yeryüzünün en büyülü noktası: Lapland

Seyahat severlerin mutlaka görülmesi gereken yerler listesinde en üst sıralarda yer alan Lapland bölgesi; kuzey ışıkları, kar safarisi, buzdan mimarisi ve doğal güzelliğiyle masal gibi bir tatil rotası. Unutulmaz anlar yaşayacağınız bu benzersiz rotayı mutlaka keşfedin.

Finlandiya’nın kuzeyinde yer alan Lapland bölgesi, Kuzey Kutup Dairesi’nde yer alıyor. Kuzey ışıkları, Ren geyikleri ve Husky köpekleriyle bilinen bu coğrafya, kar manzaraları ve gece yarısı güneşi gibi eşsiz doğa olaylarıyla gerçekten de bir kış masalı.

Görsel bir şölen
Aurora Borealis yani Kuzey Işıkları, yeryüzünde görülebilecek en büyülü görsel şölenlerden biri. Gezginler isterlerse bu tura katılarak dünyanın manyetik alanı ile güneşten gelen yüklü parçacıkların etkileşimi sonucu ortaya çıkan Kuzey Işıklarını izleyerek bu doğa harikasına şahit olma fırsatını yakalayabilir.

Noel Baba’nın evini ziyaret etme fırsatı
2008 yılından beri seyahat severlerin mutlaka seyahat edilmesi gereken yerler listesinde ilk 10’da yer alan Santa Clause Köyü de bu bölgede bulunuyor. Bu köye adım atmaz bir masal kahramanına dönüşeceksiniz. Bir çocuğun eşsiz hayal dünyasından çıkmış gibi olan bu köyde Noel Baba ile tanışabilir, fotoğraf çektirebilir hatta sevdiklerinize Noel Baba’nın posta ofisinden kartpostal gönderebilirsiniz.

Kuzey Kutbunun doğal yaşamına dahil olun
Lapland bölgesinin adeta simgesi haline gelen Ren geyikleri ve Husky köpekleriyle tanışabilir, kış masalının sevimli hayvanlarıyla vakit geçirebilirsiniz. Gerçek bir Finlandiya yerlisi gibi Ren geyiği ve Husky sürüş turlarına katılarak kar safarisinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Işıl ışıl buzdan mimari
Turun bir diğer nefes kesici aktivitesi ise her yıl yaz mevsiminde eriyen ve kışın tekrar inşa edilen buz heykellerinin yer aldığı Snow Castle turu. Her yıl pek çok kişinin ziyaret ettiği bu büyülü yerde Buz Otel ve Buz Kilise görülecekler arasında bulunuyor.

Tüm bunların yanında Türklerin de geleneklerinde olan Şamanların hikayelerini dinleyeceğiniz etkileyici toplantılar, yıldızlar altında ateş etrafında toplanarak yapılan sohbetler ve eşsiz manzara karşısında yaşanan romantik anlar da Lapland turunu unutulmaz kılıyor.

21-24, 24-27 ve 27-30 Ocak 2018 olmak üzere üç farklı tarihte üç gece dört gün sürecek olan Lapland turlarında turda gezginleri benzersiz bir deneyim bekliyor.

Gezginler, Lapland turlarına Türkiye’nin seçkin seyahat acenteleri üzerinden ulaşabiliyor.

Göz Atabilirsiniz.

Sevgi Zenginer’den lösemili hastalar yararına resim sergisi

Lösemi hastaları yararına Sevgi Zenginer tarafından düzenlenen resim sergisi Kayseripark’ta açıldı. Melmek kursunda aldığı rölyef …