YENİ YILDA YENİ BİR SİZLE TANIŞTIRIN KENDİNİZİ

YENİ YIL [640x480]Yeni yılda, gündem hep yeni hayaller, dilekler ve ümitlerdir. Ne kadar klasik bir cümle olsa da yeni yıl insanın umutlarının yüksek olduğu, gelecekle ilgili planların yapıldığı bir dönemdir. İnsanın bu umudunun olması ise mutluluğa sebeptir.

Yeni yıl psikolojisi ile ilgili açıklama yapan Acıbadem Kayseri Hastanesi Psikoloğu Ayşe Kuzucu şunları söyledi:” Yeni yılda yapmayı düşündüğünüz her şeyi önceden planlayın. Kendinize yapabileceğiniz hedefler koyun ve bunun için emek verin. Planladığınız hedefe ulaştığınızda sizdeki başarma duygusu ve mutluluk artacaktır. Daha önce yapmış olduğunuz hataları düşünün, size bu hataların ne derece olumsuz yansıdığını hatırlayın ve aynı olumsuzluklarla karşılaşmamak için yeni yılda yeni bir siz olun.

Ama bunu yaparken daha öncelere ait keşkeleri aklınıza getirip canınızı sıkmayın. Çünkü keşke kelimesi insanın geçmişe yönelip ileriye vereceği ilginin azalmasına sebeptir. Bu da yapılacak işlere ket vurup odaklanmanızı düşürür ve mutlu olmamanıza neden olur. Bu yüzden geçmişe bakarak değil anı yaşayıp, geleceğinizle ilgili rota çizin kendinize.

Hayata daha pozitif bakmaya başlayıp bir şeylerin üstesinden gelmeye başlamanız sizi motive edecektir. Aslında insan için ulaşılabilecek yeni bir şeyleri ertelemek, yeni bir şeyleri kaybetmek demektir. Çünkü yeni bir güne uyandığınızda attığınız her olumlu adım sizin başkasına göre bir adım daha önde olmanızdır. Bu yüzden kendinizi koşullandırın ve başarıya ulaşmak için üşenmeyin, ertelemeyin, vazgeçmeyin. Yeni yılda yeni bir sizle tanıştırın kendinizi.”

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın